Wpis z mikrobloga

Nie mogę zrozumieć, jak wiele osób ma sprane mózgu i podąża za modą obrażania powstańców - wieloletnia propaganda i nagonka przynosi efekty.

Przekręca się to tak, jakby to powstańcy zniszczyli Warszawę i wybili warszawiaków, a nie Niemcy. Co to w ogóle za logika? Ktoś pakuje Ci się do domu, terroryzuje ci rodzine, a ty masz to akceptować i siedzieć cicho, bo ten ktoś może wkurzy się jeszcze bardziej?

Szanować należy heroizm i walkę tych ludzi - Zasadność i organizacja tego powstania to inna kwestia, ale nikt nie ma #!$%@? prawa mówić, że powstańcy zniszczyli Warszawę.

#powstaniewarszawskie #warszawa
bohlen - Nie mogę zrozumieć, jak wiele osób ma sprane mózgu i podąża za modą obrażani...

źródło: comment_E0GV3qsNSdKEEaywM8kFKmRYCQ30tay8.jpg

Pobierz
  • 40
wieloletnia propaganda i nagonka przynosi efekty.


@bohlen: Przecież to tylko zwolennicy tej masakry stosuje powyższe rzeczy, już Anders i większość dowództwa widziało w wybuchu powstania prawdziwą tragedie która kosztowała życie setek tysięcy polaków. A wybuchła jedynie z pychy i arogancji paru osób które chciały udowodnić jakimi to się patłotiami. Trzeba pamiętać o ofiarach ale również uczyć i wystrzegać się błędów tych co to powstanie wywołali.
xD ja #!$%@?, nie umiem tego skomentować inaczej.


@bohlen: nie musisz, powiedz mi tylko czy gdyby powstanie nie wybuchło to wszyscy mieszkańcy Warszawy trafiliby do obozów. Tyle mi wystarczy.
Mnie w ogóle #!$%@? fakt, że kretyni (inaczej nie potrafię tego nazwać) mówią o zbiorowym samobójstwe z wygodnej perspektywy 70 lat. No bo przecież powstańcy wiedzieli że zginą, Niemcy przekroczą kolejna granicę i będą masowo mordować ludzi, a ruscy zamiast wykorzystać zamieszanie w pierwszych dniach (mogli przecież #!$%@? niskim kosztem zając całe miasto po pierwszych dwóch tygodniach) będą się przyglądać jak Polacy którzy mają jeszcze troche godności wykrwawiają się powoli a Niemcy
@szeryfe: Co za kretyński wysryw xD

ruscy zamiast wykorzystać zamieszanie w pierwszych dniach (mogli przecież #!$%@? niskim kosztem zając całe miasto po pierwszych dwóch tygodniach)


A słyszałeś o czymś takim jak Stalingrad? Czy Festung Warschau? Chyba nie.

Ja #!$%@?, serio, jakim to trzeba być dzbanem żeby mając ten komfort i znając całą historię i jej zakończenie oceniać wszystko z perspektywy tego zakończenia, tak jakby to wszystko było oczywiste od samego początku.