Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób płacicie i jaki sposób polecacie do płatności na aliexpress?
Miałem wcześniej karę walutową liderwalut, ale niestety nie ma jej już w ofercie.
Revolut jest wart zachodu? Czy znajdę coś tańszego / bezpieczniejszego / wymagającego mniejszej ilości zachodu?
Oczywiście nie uważam, że tej karcie któregoś z w/w brakuje. Może ktoś z was się lepiej orientuje.

#aliexpress #revolut #liderwalut
  • 16
@Idesiku_Nago: Przy przelewach nie masz chargebacku, a nie jeden się przekonał już o tym, że ochrona AliExpress nie zawsze działa tak wspaniale.
@marylin17: Revolut, karty z kantor.aliorbank.pl, a nawet zwykła karta do konta, bo są banki, które mają przewalutowanie po kursie organizacji, bez prowizji lub karty wielowalutowe, a nie napisałeś w jakim banku masz konto, więc ciężko wróżyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@marylin17: Nie ma gwarancji bankowych, które masz w Getinie. Obowiązują go także brytyjskie przepisy, a nie polskie. Do weryfikacji przesyłasz im zdjęcie dokumentu tożsamości + selfie - niektórym to przeszkadza, więc informuję. Poza tym ich support, jakby to powiedzieć, bywa problematyczny i powolny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
@MichaelT128: A czy revolut jest multiwalutowy? Mogę posiadać na tej karcie $ oraz €?
Widziałem gdzieś w aplikacji rozdzielone waluty. Wygodne to by było podczas ewentualnych podróży.
A i wydaje się być bezpieczniejsze posiadanie osobnej karty na "drobne" wydatki, a nie podawać dane do swojej karty powiązane z rachunkiem głównym. Dobrze mówię? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A czy revolut jest multiwalutowy? Mogę posiadać na tej karcie $ oraz €?


@marylin17: Możesz.

A i wydaje się być bezpieczniejsze posiadanie osobnej karty na "drobne" wydatki, a nie podawać dane do swojej karty powiązane z rachunkiem głównym.

Od tego są limity na transakcje internetowe, a w razie fraudu masz chargeback. Poza tym w Getinie masz opcję czasowego blokowania karty, nie używasz - możesz zablokować (nie myl z zastrzeżeniem karty). Wydaje