Wpis z mikrobloga

Podczas banicji (tutaj powód bana) zacząłem ponownie grać w genialne Vampire The Masquarade: Bloodlines, tym razem jako Ventrue i natrafiłem na taki oto Easter Egg. Pewnie sporo z was też to widziało, ale ja akurat zazwyczaj pomijałem nieistotne fragmenty rozgrywki i mi to umknęło. Niby nic nieznacząca rzecz, a cieszy. Spróbowałem też patcha i moda Tessery i o ile patcha mógłbym ewentualnie polecić (chociaż nie zauważyłem istotnej różnicy między jego patchem, a oficjalnym patchem 1.2), o tyle moda ani trochę. Mod (megamod) polega po prostu na dodaniu masy gołych bab na ścianach/przystankach/gdzie się da (w tym w telewizji w postaci gifa) i zastąpieniu policjantów policjantkami chodzącymi commando. Efekt jest komiczny i znacząco zmienia klimat gry. Bo to nie jest tak, że te plakaty są okazjonalne, właściwie każdy metr kwadratowy (piksel) jest przeznaczony na cycki, a do tego plakaty które były też są zamienione (a plakat Imalii był akurat całkiem spoko i był dość istotnym elementem gry, przynajmniej dla pewnego questa). W skrócie: moda zdecydowanie nie polecam, patcha właściwie też nie, bo i tak trzeba stosować trik żeby gra w ogóle ruszyła.

BTW, pod tagiem #crpg i #arcanum byłem obecny dzięki Lisarosowi, z którym utrzymywałem kontakt za pośrednictwem RPG Codex. Stąd powstały takie wpisy jak ten i ten (tutaj dałem cynk Lisarosowi o tym modzie i gdyby nie ban sam bym zamieścił ten wpis).

#crpg #arcanum #vtmb #easteregg
Bethesdasucks - Podczas banicji (tutaj powód bana) zacząłem ponownie grać w genialne ...

źródło: comment_JgWtCLQBdE4YPQZAsvpbEdgNhIyVoIRE.jpg

Pobierz
  • 11
@dracul: Najbardziej mnie jednak rozwala to w jaki sposób on w ogóle opisuje swojego moda, czytając ten opis można odnieść wrażenie, że zawiera nie wiadomo jak wiele nowej zawartości (2,5 GB !!!!!!!!!!!!!!!!oneoeneoen!!!), a tymczasem to tylko gołe baby na ścianach.

Oto co napisał o swoim modzie:

Tessera's VTMB Mega-Mod contains quite a bit of adult content. This includes nudity and sexual situations, as well as generally mature themes. **This mod package
@Bethesda_sucks: ach, w Bloodlines właśnie piękne jest to, że niby wiele rzeczy to takie pierdoły typowe dla gier crpg, ale tak naprawdę większość z nich kryje w sobie wiele ciekawych informacji z tego, co dzieje się w grze, czy też takich smaczków, o których napisałeś, a część jest wręcz potrzebna do questów, a zupełnie się nie wyróżniają - są naturalnie wpisane w grę i to jest piękne.

Edycja: z patchem Tessery
Edycja: z patchem Tessery i jego rywalizacją z Wespem wiąże się gruba drama, jak to w ściecie moderskim często bywa. Dość powiedzieć, że Wesp wygrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lisaros: Akurat o to nie było trudno, za patcha Tessery odpowiada tak w ogóle ktoś inny niż Tessera, Tessera jedyne co potrafi robić to nowe skórki czy dodawanie gołych bab. Z tego co wiem kolejne wersje jego patcha
@Bethesda_sucks: większość dużych projektów jak ten Wespa niesie ze sobą ryzyko wystąpienia wad dla wielu osób, bo w trakcie przywracania i poprawiania wielu rzeczy trzeba czasem podejmować trudne decyzje. Patch Wespa jest jednak generalnie bardzo dobry, grałem na różnych jego wersjach kilka razy i nie miałem problemów, a przynajmniej o nich nie pamiętam. A Drog się #!$%@?ł, poprawił kompletną pierdołę, na którą nie zwróciłem uwagi przez te lata i jeszcze usunął
A Drog się #!$%@?ł, poprawił kompletną pierdołę, na którą nie zwróciłem uwagi przez te lata i jeszcze usunął konto na Codexie, lol, typowy moder :D


@Lisaros: Tacy są najlepsi :].

A tak serio, pierdoła owszem, ale całkiem sporo osób się o nią upominało, a Wesp5 zdecydował się ją dołączyć do patcha więc nie była taka nieistotna najwyraźniej. Poza tym warto też spojrzeć ile czasu zajęło zrobienie poprawki, a ile czasu Wesp5
@Bethesda_sucks: mimo wszystko zawsze gram na patchach wespa, dzięki nim chociaż jestem w stnaie ukończyć tutorial bo na vanilla nie otwierały mi sie drzwi po pierwszym wyssaniu krwi. Oraz daje on dostęp do modyfikowania gry, jakiś czas temu próbowałem zrobić club Bloodbath, bazyjący na pierwszej scenie Blade 1 z kultowym trackiem, musze wrócić wkoncu do tego. Próbowałem też modele w blenderze przerobic ale poddałem sie, nie potrafiłem tego z powrotem importować
@Dorrek: W zbyt wiele nie grałem, kiedyś próbowałem Antitribu, ale odpadłem (wyglądał mocno amatorsko, do tego nie jest już rozwijany z tego co wiem) i chyba jedyny godny uwagi mod to Clan Quest Mod. Ale jak masz zamiar w niego grać to lepiej się wstrzymaj kilka miechów, bo niedługo ma wyjść wersja 4.0, o czym wspominał @Lisaros: https://www.wykop.pl/wpis/33955877/clan-quest-mod-4-0-ma-miec-swoja-premiere-31-pazdz/
@Dorrek: Nie wiem czy już grasz czy nie, ale też właśnie z poleceń kolegów spod #crpg ostatnio grałem (i nie zawiodłem się) i korzystałem z community patcha. Korzystałem ze starszej wersji (tej, która miała spolszczenie) i działało wszystko oprócz tutorialu dla postaci żeńskich, całą resztę szło bezproblemowo przejść