Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie. Chciałbym się przebranżowić na IT (zawsze chciałem w sumie pracować w IT, ale nie byłem jakiś mega dobry z matmy a wszędzie gadali że bez matmy ani rusz programować itp więc odpuściłem i teraz żałuję). Muszę spróbować, bo będę jeszcze długo żałował, jak się nie uda to się nie uda ale próbowałem. Rozważam front end (standardowa ścieżka, nie będę rozpisywał) lub back end (najpierw nauka Pythona, potem może coś innego, python w obecnej pracy mi się przyda). Chyba, że olać pythona i od razu np. Javy się uczyć. Akurat na chwilę obecną lepiej mi się podoba front end bo widać efekty na bieżąco i chyba nieco łatwiej się mi się uczyć jak widzę efekty ciągle.

Chciałbym żebyście się wypowiedzieli w co waszym zdaniem najłatwiej będzie "wskoczyć" gościowi bez studiów informatycznych. Bo lipa by była jakby w rekrutacji na juniora CV leciało do kosza bo mam mgr inż. z geodezji :/

#programowanie
  • 33
  • Odpowiedz
@Kalypsoo: Napisałem geodezja bo nie chciałem już się rozpisywać, ale skończyłem pewien "człon" nauk geodezyjnych ale generalnie jestem analitykiem danych przestrzennych, ale generalnie ofert pracy nie za dużo i hajs się nie zgadza. Ale ogólnie po geodezji podobnie kiepsko. Jak jesteś geodetą po ojcu/dziadku to spoko ale jak nie to praca u Janusza za 2k.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sabatonix: ja zacząłem teraz czytać książkę o Python 3 od podstaw, ale podłączam się do pytania.

Znacie jakieś kursy online dla debili chcących ogarnąć chociaż troche backend?
  • Odpowiedz
@sabatonix: a ja na grupach które obserwuję co jakiś czas widzę powtarzające się ogłoszenia o szukaniu juniorów, bo szukaja i szukają i nie mogą znaleźć. Nie zniechęcaj się i imo nie słuchaj tych ludzi co Ci piszą, że firma 400CV dostała, albo że musisz się po pracy 4h uczyć żeby nie wypaść z obiegu. Sam ostatnio przechodziłem rekrutację do pierwszej firmy, i rektrutujący mnie ludzie baaardzo narzekali że szukali i szukali
  • Odpowiedz
, i rektrutujący mnie ludzie baaardzo narzekali że szukali i szukali i nie mogli nikogo znaleźć


@vorio: Bo tak jest, mimo zalewu CV ciężko kogoś znaleźć. Kiedyś chyba stworze jakiś tag opowieści z rekrutacji bo mam naprawdę kilka dobrych historii, a raczej kandydatów i ich poziomu wiedzy/wymagań.
  • Odpowiedz
@sabatonix: a więc moja skromna opinia:
#!$%@? front end to się nie przebijesz.
Zapodaj Javę lub C# bo to jednak języki korporacyjne.
I specjalizuj sie w algorytmach i programowaniu pod kątem geospatial.
Połączysz swoje zainteresowanie (mam nadzieje) z programowaniem i łatwiej ci będzie wbić się w tą niszę.
A ludzi rozumiejących tą dziedzinę potrzeba.

Ja w tym pracuje, troche przez przypadek ale sie wdrożyłem i widzę ze ludzi za dużo na
  • Odpowiedz
@sabatonix: jest też szansa ze @vorio ma racje i juniorow z glowa na karku i logicznym mysleniem jest tak na prawde gasrstka, wiec twedy m asz szanse sie wbic w co chesz.

Ja nigdy nie szukałem pracy jako junior (tak wyszło ) wiec nie wiem.
  • Odpowiedz