Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
dlaczego w specyfikacji #macbook nikt nie podaje jaki procesor jest w środku? albo nawet która gen, nie wiadomo na przy rzut oka czy to niskonapięciowy czy zwykły, czy 2 rdzenie czy 4,
co kieruje #apple podając takie specyfikację?
"
Jeśli zależy Ci na jakości, wybierzesz MacBooka. A dla ludzi, którzy chcą najlepszych z najlepszych, dziś mamy MacBook Pro. Z panelem dotykowym, procesorem i7 (2,6 GHz), ekranem 15,4", 16 GB pamięci RAM i SSD 256 GB.

Wydajność
System operacyjny: OS X 10.12 Sierra
Pamięć robocza: 16 GB LPDDR3 (2133 MHz)
Procesor: Intel Core i7 (2,6 GHz, maks. 3,5 GHz)
Karta graficzna: Intel Radeon Pro 450 (2 GB DDR5)
Miejsce przechowywania: dysk SSD 256 GB
"
np tutaj
http://pl-pl.forum.ibood.com/products/137311-180804/apple-macbook-pro-154-2016/
  • 17
@Kic3k: Dlatego, że tych wariantów nie ma dużo. Wszystkie 15 mają 4 rdzenie/8 wątków. Patrząc na to, że to model z 2016 to masz tam: Intel Core i7-6700HQ
@Kic3k: No bo ludzie którzy kupują MacBooki to częściowo osoby, które wyłącznie siedzą na nim w internecie, albo ich praca to pisanie jakichś bzdetów.
Taki człowiek nie odróżni i7-4500u od i7-4800QM, dla niego jedno i drugie to i7 xD
@Kic3k: normalnego użytkownika nie powinno zupełnie interesować jakie oznaczenie ma procek tylko czy komputer będzie dobrze działał, szczegóły są dla profesjonalistów a ci sobie znajdą w specyfikacji (jest dostępna dla każdego jednego modelu) co będą chcieli i zadecydują czy im odpowiada czy nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DzonyNajedzony: przecież to jest bezsensu, no bo jak masz porównać nowego ze starym? by zobaczyć jaki jest przyrost wydajności, przecież nawet normalny użytkownik jak ma sprzęt i chce zmienić na nowszego to sprawdza czy ten nowszy jest w ogóle wydajniejszy no i wybiera który
swoją drogą piszesz o profesjonalistach a nawet te pro nie mają podanej specyfikacji tylko trzeba tego szukać...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blinxdxb: to wg czego go wybierasz? przecież nawet w samym apple masz co najmniej kilkanaście opcji notebookow
chyba że za każdym razem co wydadzą coś nowego bierzesz najdroższą możliwą opcję
@czikapu: no widzę własnie, ale trochę to zajęło doszukanie się tego, bo własnie prawie nigdzie nie ma oznaczeń procesorów, dlatego podziwiam takich użytkowników jak @blinxdxb który zawsze jak zmienia lapka to ma mocniejszy nie wiedząc jaki procesor jest w środku, ja bym tak raczej nie potrafił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kic3k: biorę taka wersję jaka uważam, za optymalna dla mnie. Teraz zmieniłem MB pro z 2015 na 2018 z touchbar, i5 I 16gb ram, bo wiem, że mi wystarczy. A to jakie ma procesor numerki nie ma kompletnie dla mnie znaczenia, bo działa szybko w mojej pracy. Do tego ta 13 jest mocniejsza niż najmocniejsza 15 z zeszłego roku, więc temat jest prosty.

Mam też wymaksowanego imaka 5k do mocniejszych tematów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotrulos: no chyba jednak nie, t2 chip, który odciaza procesor, ilość rdzeni wzrosła do 6 w 15 i do 4 w 23, masz też i9, 4x thunderbolt z pełną prędkością, to są duże zmiany w stosunku do poprzednich modeli