Wpis z mikrobloga

Jedź do Afryki kopać studnie dla potrzebujących - co za bzdura XD

Czaicie, że w cywilizowanym świecie są ludzie, którzy specjalnie jadą pół świata do Afryki, by tam innym ludziom kopać studnie? XD Jakby do mnie (zdrowy chłop here) ktoś taki przyjechał w celu wykopania mi studni, to bym się ze wstydu pod ziemię zapadł - może bym nawet na wodę trafił XD Takich zdrowych chłopów na miejscu nie brakuje i skoro koleś z Europy może tam wykopać studnię, to od sam też może! Ale w sumie po co, jak mu kobitka wodę zorganizuje. Zauważcie, że na tych obrazkach z Afryki, gdzie pokazane jest jak w trudzie zdobywana jest woda, widać tylko kobiety i dzieci - żadnego nosiciela jąder, bo ich misją życiową jest siedzieć na dupie... Serio obadajcie sobie google grafika pod hasłem "water africa" zlezienie na zdjęciu faceta, który stara się zdobyć wodę graniczy z cudem XD Kopanie tam studni jest tylko utrwalaniem tamtejszego dziadostwa.

Mój dziadek studnię na podwórku gospodarstwa wykopał sam, za zarobione pieniądze kupił betonowe kręgi i szpadlem wykopał sobie ujęcie wody dla całej rodziny i hodowanych zwierząt. Potem mój ojciec zamontował tam rury do automatycznego pobierania wody. Podobnie zresztą robili inni mieszkańcy wsi, gdzie się wychowałem. Każdy miał na swoim podwórku studnię, bo woda, to podstawa egzystencji. To dla nas oczywiste. Jak widać nie na całym świecie.

#oswiadczenie #afryka #woda #susza #ilovebeingwhite #europa #problemypierwszegoswiata #problemytrzeciegoswiata #firstworldproblems
pogop - Jedź do Afryki kopać studnie dla potrzebujących - co za bzdura XD

Czaicie,...

źródło: comment_NOqpVwkiYZVkMFor63fyh8vezteTIldE.jpg

Pobierz
  • 15
@pogop: Dobrą historię słyszałem na Kolosach w temacie kopania studni w Afryce.

Chłopaki przyjeżdżali, kopali studnię, odjeżdżali, ale po pewnym czasie okazywało się że studnie są zasypane. Dlaczego? Ponieważ budowano je w środku wioski, przez co kobiety które zajmują się noszeniem wody, nie opuszczały wioski co przeszkadzało lokalnym mężczyzną od nich odpocząć :P Jak zaczęli budować studnie kawałek dalej problem ustał.
@pogop: Masz Ty pojęcie jakieś o świecie? naprawdę myślisz że w Afryce tak jak w Polsce wystarczy wziąć łopatę w ręce i wykopać studnie a później pojechać do Castoramy kupić rury i zrobić instalacje, że mieszkańcy są tam tak leniwi że wolą umierać z pragnienia niż wziąć się do roboty? Tam woda często znajduje się na głębokości 80 metrów nikt nie kopie łopatami tylko specjalnymi wiertnicami potrzebne są też pompy by
@Ratelmidozer: jak to jest, że w afryce znajdują się najgłębsze kopalnie na świecie (stzrelam:ponad 1700m głębokości) kopane ręcznie, ale studni na 20-60m to już nie potrafią wykopać?
Nie gadaj bzdur.
Sam fakt istnienia po dzisiejszy dzień na terenie turcji systemów irygacyjnych pochądzących z czasów starożytnej mezopotamii świadczy o tym, że do wykopania studni żaden nowoczesny sprzęt nie jest potrzebny.
Ci którzy mieli to szczęście urodzić się w lepszym zakątku Ziemi mamy obowiązek im pomagać!


@Ratelmidozer: z tym obowiązkiem też nie przesadzaj, możemy pomagać, ale nie obowiązkowo... Poza tym aktualna pomoc dla afryki, to w większości przypadków wlewanie wody do wiadra bez dna, niby pożyteczne, ale pozbawione sensu.
@pogop: macie swój filtr przez który postrzegacie świat ja mam swój (mój nawet jest taki że gdy wpisuje z Twoim zaleceniem "water africa" w google grafika nie wyskakują mi "europejczycy kopiący studnie na podwórku jakichś Afrykanów")

Poza tym aktualna pomoc dla afryki, to w większości przypadków wlewanie wody do wiadra bez dna, niby pożyteczne, ale pozbawione sensu

tu się w 100% zgadzam