Wpis z mikrobloga

Złapała mnie faza i do głowy wpadło pytanie, czy gdyby wszyscy ludzie jacy kiedykolwiek żyli na ziemi szli w linii prostej żyjąc 70 lat i idąc tak 4 km na godzine czyli na spokojnie. Zmieniając się po sobie czy doszli by do plutona. Jak sprawdziłem to 39.5 odległości ziemi od słońca która wynosi 150 000 000 km.
Więc tak sami z siebie do Plutona byśmy nie doszli ale do słońca pare razy spacerkiem i wrócić dało by rade bo odległośc jaką byśmy poknali idąc przez 70 lat non stop 4km na godzine to 895 272 000 km.
A gdyby tak zebrać się w kupie i gdyby tak każdy kto żył szedł to 96689376000000000000 km to tak daleko byśmy doszli. Ta liczba to już jakieś kwaczyliony czy inne buliony. Jeżeli miał bym tą liczbę komuś opisać tak, żeby można ja było łatwo zrozumieć. To wkleił bym zdjęcie takiego chłopa z podlasia u którego kiedyś byłem na wakacjach, i w ramach podziękowania zabrałem go do szosy i wtedy pierwszy raz zobaczył motur rozpędzony do chyba 60 km na godzine który, nas tylko tak miną ziuuuum… i ten jego wyraz twarzy który udało mi się uchwycić na zdjęciu ten wyraz twarzy powiedział by wam wszystko. Ale zdjęcie zgubiłem i wam niestety nie wytłumaczę.

Więc jak widać wystarczy chcieć wstać od kompa i można zdobywać kosmos, gdyby nasi przodkowie tyle nie grali i nie zamulali przed kompem to już pewnie byśmy na spokojnie zdobyli cała galaktykę.
Swoją drogą teraz trzeba obliczyć ile grochówki trzeba zjeść by uwolnić odpowiednią ilość gazów by móc wygrać z grawitacją i zacząć tą wiekopomną misję.

#heheszki #ciekawostki #nauka #kosmos
  • 6
  • Odpowiedz
odległośc jaką byśmy poknali idąc przez 70 lat non stop 4km na godzine to 895 272 000 km


@rifraw: No kurde mi wychodzi dokładnie 146 razy mniej. 70 * 365 * 60 * 4 = 6132000
895272000 / 6132000 = 146
  • Odpowiedz
@koozkie: @Jakis_ja: faktycznie tylko jak mi wyszło ,że w roku jest 3 197 400 godzin :] zakładając , że czas jest względny, idla innych się dłuży, a dla drugich mknie za szybko to miało by sens, ale niestety nie ma :)
  • Odpowiedz