Wpis z mikrobloga

Mirki dostałem grzywnę i koszty sądowe 560zl zapłaciłem na konto sądowe w zeszłym tygodniu ale to było już po terminie dzisiaj dostałem pismo od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego od komornika, da się to jakoś rozwiązać żeby uniknąć albo zminimalizować koszty komornicze? #komornik #mandat #prawo
  • 12
@matka_wszystkich_psow: skąd mam wiedzieć czy weszli na konto? w liscie od komornika dostałem zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, zajęcie wierzytelności: nadpłata podatku dochodowego, VAT i wezwanie do złożenia wykazu majątku
@matka_wszystkich_psow: dzwoniłem w zeszłym tygodniu do sądu potwierdzili otrzymanie przelewu i powiedzieli że przekazali informację do komornika, dzwoniłem do komornika i również potwierdzili że otrzymali informację z sądu i że najprawdopodobniej postępowanie zostanie umorzone i nie będzie kosztów, miało coś przyjść listownie. Dzisiaj dzwoniłem do komornika jaki jest statusu i powiedzieli że jest przygotowany wniosek o umorzenie postępowania na wniosek wierzyciela ale że będą koszty ~220zł bo opłaciłem po terminie wszczęcia