Wpis z mikrobloga

Moto mirki i mireczki, zaczynam przygodę z Moto budżet ok 3k ma sprzęt, polecacie w co się zaopatrzyć?

Kaski jakie biorę pod uwagę:
- Hjc fg 17
- Hjc-fg st
- Bell qualifier dlx

Na kask chce wydać ok 1000-1100 zł
Jeśli chodzi o zapięcie w grę wchodzi tylko DD

Rękawice Alpine Star ? ( Bez gwiazdy nie ma jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º))

Buty również tylko wysokie.

Sprzęt mogę zbierać na spokojnie bo ten sezon odpuszczam i chce zacząć w kolejnym.
Może jakieś promocje gdzieś po sezonie coś polecacie? Jakiś sklep, wiadomo wartowni wszystko przymierzyć na żywo i zamówić z internetu potem

#motocykle #motoryzacja #ubrania #pytanie #motomirko
  • 23
@Maciek952
Generalnie jestem zadowolony ale :)

Kombinezon jest dwuczęściowy spinany razem spodnie i kurtka. Mi tylko trochę zamek łączący się zaczął pruć. Jest to spokojnie do naprawy no i jak na jeden z najtańszych kombiakow dwuczęściowych to daje radę. Na początku był bardzo sztywny ale po nasmarowaniu woskiem zmiękł i się dopasował. Jak będziesz kupował jakiś to nie przejmuj się że jest ciasny. Ja zrobiłem trochę błąd i kupiłem wygodniejszy ale z
@dzejdzejonca no ten Bell ma szybkę transitions, która sama się ściemnia więc jest to dość dobra opcją chyba ale nie wiem jak sam kask po jakimś dłuższym użytkowaniu, ten fg-st to właśnie taka opcja fg-17 tylko wyposażona w blendę typowo sportowo turystyczny
@Maciek952: Kask ogólnie polecam, a w samym malowaniu spoko wygląda. Co do reszty sprzętu to rękawice Shima RS-1, buty Rebelhorn trip st (jak bym kupował jeszcze raz to pewnie bym coś innego wybrał, ale były w spoko cenie to zaryzykowałem). Co do reszty to miałem brać kurtkę hi-flow, ale trafiła się używka taniej dlatego dokupiłem też tańsze jeansy z xlmoto, aby już do zimy jakoś przetrzymać i kupić pełne kombi.
@Maciek952: nie łamie się szyba jak w hjc, nie wymaga pinlocka, jest względnie cichy, ma DD i dwie szyby w komplecie. Ma milusią wyściółkę no i fajne malowania.
@enjoi kurde, no nie powiem w tym momencie mnie zdziwiłeś, dwie kwestie problem łamania się szyb w hjc jest aż tak powszechny? Producent nic z tym nie robi ? Jak z bezpieczeństwem w tym kasku i jak się on sam ma np do shoei o którym również napisałem i trochę w tym momencie poczytałem
@Maciek952: nie wiem, mnóstwo osób ma problem w tych tanich modelach hjc. Szyby się łamią albo plastiki (wentylacja). Bezpieczeństwo grafika poniżej. Shoei ryd nie znam, musisz sam porównać.
Z airmadą najważniejsza kwestia to przymiarka, ponieważ ma kształt podłużnego owalu w przeciwieństwie do większości kasków robionych na typowe europejskie głowy.
Pobierz
źródło: comment_aOKjmtFGYqYR5cqo9gqEXQbSA9O4X4fc.jpg
@Maciek952: ja też wybierałem między hjc fg-st a shoei ryd, kupiłem ryd i jestem zadowolony. W sumie wyniklo to z tego ze hjc mnie uciskal a shoei nie, nie wiem czy już przymierzałeś ale polecam, zweryfikuje twoje poszukiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie wykonanie top, brak blendy mi nie przeszkadza bo uzywam albo ciemnej szyby albo okularow