Wpis z mikrobloga

Tristeza (aka Goodbye Sadness)...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

#muzyka ... #bossanova #muzykabrazylijska #mpb #samba

Encyklopedyczne Info o jednym z autorów zamiast o utworze (pt) drugim był niejaki Niltinho

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<<>>>>>>>

Ary Cordovil - Tristeza pierwszy nagrał i wydał

Sonia Rosa - Tristeza Bossa nova... mnie się podoba

Maysa - Tristeza Bossa Nova, Cool Jazz... to warto

Sergio Mendes & Brasil '66 - Tristeza Bossanova, Easy Listening... się bujamy

Astrud Gilberto - Goodbye Sadness (Tristeza) Bossa Nova... uwielbiam ten akcent

Toquinho e Vinicius - Tristeza Bossanova, MPB... bardzo przyjemne

Paulinho Garcia - Tristeza jakoś mnie nie kręci ale sympatyczne

Montefiori Cocktail - Tristeza bossa-Acid Jazz... fajne kwasowe ;)

Andrea Bocelli - Tristeza nie znoszę gościa

Baden Powell - Tristeza jazz-MPB... polecam

Eumir Deodato - Tristeza (Goodbye Sadness) Bossa Nova, MPB, Latin Jazz... zawsze polecam

Les Baxter - Tristeza Easy Listening, Bossanova... takie tam

Fausto Papetti - Tristezza Easy Listening... ze dwa razy w życiu zdarzyło mi zmaterializować na dancingu w zapomnianych przez ludzkość ośrodkach wypoczynkowych, gdzie przygrywał pan na klawiszu, pan na saksofonie plus na wokalu zazwyczaj równie smutna pani po pięćdziesiątce, z przesadnym makijażem ... tak bym to widział

Don Costa - Goodbye Sadness Pop... czasem zamiast smutnego pana z saksofonem powinien pojawić się smutny pan z gitarą

Oscar Peterson - Tristeza - polecam, takie jazzy i pianina lubimy

Paula Faour - Tristeza na żywo Modal, Post Bop, Bossa Nova... takie pianina troszkę mniej

Birgit Lystager - Christina (Tristeza) Bossa Nova, Schlager... z Danii

Rita Reys & The Pim Jacobs Orchestra - Goodbye Sadness (Tristeza) Vocal Jazz... lubię barwę jej głosu

Greetje Kauffeld - Tristeza Big Band, Easy Listening... dość fajne

Connie Evingson - Tristeza Bossa Nova... bardzo spoczko wersja

Liz McBride - Tristeza(Goodbye Sadness) rzadko wstawiam tu produkcje internetowe.. to warto

Ornella Vanoni - Tristezza (per favore va via...) Chanson... po włosku

Nicola Di Bari - Tristezza Bossa Nova... spoczko po włosku

Lill Lindfors - Teresa cóż że po szwedzku

Jair Rodrigues - Tristeza [a na froncie... Música popular brasileira]