Wpis z mikrobloga

Czy ktos z was pracował w wielkiej czwórce? Robie tam letnie praktyki i chciałem ostrzec wszyskich żeby wam nic do łba nie strzeliło żeby tam iść... Praca 8:30-18:30 to standard, płaca godzinowa ale wpisujesz 8. WIELKA CZWÓRKA NAJWIĘKSZE KORPO A JANUSZE CO 8 GODZIN WPISUJĄ PO 10-11 PRZEPRACOWANYCH. Pracownicy na najniższych szczeblach traktują cię z pogardą bo mogą XDDDD chcialbym zmienic prace ale nie mam kiedy chodzic na rozmowy... w co ja sie #!$%@?łem xD #zalesie #pracbaza #korposwiat
  • 84
@PrzymykamOko: kolego, czy ty jesteś normalny? Robisz letnie praktyki na które wysłała Ciebie zapewne uczelnia. Podążając tym tokiem myślenia, jestem przekonany że umowa mówi maks 8h na jeden dzień. Jeśli szukałeś praktyk na własną rękę i nie są związane z uczelnią, to zgłaszaj sprawę do PIP. To że tacy ludzie lubią sobie posiedzieć 13h, a wpisują 8..., to ty wcale nie musisz tak robić!
Po trzecie jak czegoś nie chcesz to
@PanKosmonauta: to nie uczelnia wysyla na takie praktyki. Zeby sie tu dostac byl wyscig szczurow i sporo zabijania xD pip nic nie daje w takich przypadkach bo ta firma jest przygotowana na wszystko i od lat to w ten sposób funkcjonuje więc zgłoszenie rowniez mija sie z celem. Pytanie teraz tylko czy i w jaki sposób mój przyszły pracodawca np taki samsung albo nescafe będzie w stanie sprawdzić że tu pracowałem
@PrzymykamOko: eh, wyścig szczurów. Wszystko jasne.

@Rupertciak: Otóż to. Ja dałem sobie radę z jednym wpisem w CV że miałem DG. I cała rodzinka ma do mnie woncik że jakim cudem pracuje tam gdzie pracuje, że po znajomościach, że to kolesiostwo itd. Sęk w tym, że w rodzinie nie mam nikogo wpływowego, a cały mój udział to wysłanie CV i dobra rozmowa.
@PanKosmonauta: Nie za bardzo wiem do czego się odnosisz? Mnie chodziło o to, że brak B4 w CV nie powoduje, że ktoś nie odniesie kariery. Z powodzeniem w CV mam 3 korpo: jedno z BPO, a dwa z działami typu in-sourcing i nie miałem problemu dostać kolejnej pracy. A jak poczytałem na gowork opinie np. o Service Delivery Center jednej z B4 z Katowic, to prawie mi się niedobrze zrobiło.

Co
@PrzymykamOko byłem na praktykach w PWC i wpisywaliśmy tyle godzin ile siedzieliśmy. Osoby zatrudnione rzeczywiście nie wpisywały nadgodzin, ale potem konsekwentnie wszystko odbierali (chodziło o to, żeby nie "naginać" budżetu, bo im więcej godzin się zrobiło, tym więcej potem trzeba w kolejnych latach i to takie błędne koło)
Czy ktos z was pracował w wielkiej czwórce? Robie tam letnie praktyki i chciałem ostrzec wszyskich żeby wam nic do łba nie strzeliło żeby tam iść.


@PrzymykamOko: Muahahhahahahaha kurde nawet na wykopie nie napisałeś pod jakimś ludzkim tagiem "czy warto i co mi grozi' ?

Gdybym widział sam bym Ci to napisał. Big4 od lat oparty jest o miernej jakości usługi wykonywane masowo przez stażystów i pracowników niewiele bardziej ogarniętych od