Wpis z mikrobloga

Dziś zapraszam Was do zapoznania się ze znaleziskiem Chemiczne Karaiby - najniebezpieczniejsza włoska plaża

Rosignano Solvay słynie z dwóch rzeczy. Pięknej rajskiej plaży i zakładów produkujących sodę. Plaża, która wyglądem przypomina bardziej plaże Malediwów, niż Toskanii (która, może pochwalić się wieloma rzeczami, ale akurat plaże ma raczej słabe) zawdzięcza swój wygląd ściekom od lat spuszczanym tam zakładów.

Sam Ernest Solvay był niezwykle ciekawą osobą, lubiący chemię oraz studenci i absolwenci politechnik mogą kojarzyć go jako twórcę Metody Solvaya. Ernest był samoukiem i bardzo bogatym człowiekiem, zakłady jego firmy powstawały na całym świecie (również w Polsce, gdzie fabrykę sody otworzono w 1906 roku - w czasie drugiej wojny światowej pracował tam nawet Karol Wojtyła). Solvey inwestował w naukę, był twórcą tzw. Kongersów Solvaya dla fizyków i chemików. W pierwszym z nich w 2011 roku uczestniczyło 24 zaproszonych gości, wśród których znalazła się Skłodowska oraz młody fizyk Einstein.

Mam nadzieję, że materiał będzie dla Was ciekawy. Jeśli macie jakieś pytania piszcie komentarze, na wszystko postaram się odpowiedzieć!

__________________________________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Jeśli chcesz abym przestał Cię wołać to proszę napisz do mnie prywatną wiadomość.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

PS Przypominam, o możliwości śledzenia mojego tagu #roadtripbus gdzie publikuje różne rzeczy z obecnej podróży :)
Pobierz
źródło: comment_Q9jpBqfI1lmhH0QEcKSGwrBVre9t74q0.jpg

Czy pływałbyś przy takiej plaży?

  • Tak, jeszcze jak! 59.9% (214)
  • Nie, w żadnym wypadku! 40.1% (143)

Oddanych głosów: 357

  • 20