Wpis z mikrobloga

Mirki. Za miesiac lece na cypr i myslalem czy sobie nie sprawic jakiejs maski do nurkowania. Z początku napaliłem sie na te pełne maski ale to ani sie zanurzyć i ponoc trzeba miec idealny ryj. Czytalem pod jakims wpisem na mirko sprzed roku.

https://www.wykop.pl/wpis/25560733/czy-polecacie-maske-easy-breath-do-snorkelingu-nur/ < TU

Co polecacie? Jak to wygląda gdybym chcial sie zanurzyć np na 2m?

Dodam ze w przyszłosci chcialbym zrobic kurs na pływanie z butlą

#nurkowanie #snorkeling #podroze
ibeafraidi - Mirki. Za miesiac lece na cypr i myslalem czy sobie nie sprawic jakiejs ...

źródło: comment_nzVWA3A7jhHSpRhfuKtcrpNc8Vk71vA3.jpg

Pobierz
  • 15
@ibeafraidi: Można się zanurzyć, pływak podczas zanurzenia się podnosi i woda nie wlatuje do maski. Jednak przy wynurzaniu czasem się blokuje i powietrza nie można złapać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale fenomenalna jest ta maska, nie trzeba się uczyć oddychania z rurką i zdecydowanie więcej widać.
@ibeafraidi Jak się tam nurkowie wypowiadają to co się dziwić ;) Jako absolutny amator, który chce się skupić na podziwianiu tego, co w okolicy, byłam z niej bardzo zadowolona. Minusy? Pływak czasem się blokuje jak się zanurzysz, musisz dobrać rozmiar do twarzy, bo inaczej będzie woda wlatywać. No i jest duża, więc dużo miejsca w bagażu zajmuje. Plusy? Oglądanie z rozdziawioną gębą tego, co wokół ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡
@k_e_i_r_a i teraz nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sumie chciałbym się nauczyć oddychać przez tą rurkę ho w przyszłości chce z Butla spróbować jakieś rafy kolarowe oglądać :D miejsce to tam kij mam dwie walizki nadawane.

Chciałbym się móc zanurzyć bo lubię xD a w tej pełnej nie idzie
DLACZEGO W MASCE EASYBREATH NIE MOŻNA NURKOWAĆ NA WIĘKSZE GŁĘBOKOŚCI?

Objętość powietrza zawarta w Easybreath® jest o wiele większa niż w tradycyjnej masce, od 1 m głębokości nacisk maski na twarz pod wpływem ciśnienia wody zaczyna powodować duży dyskomfort. Podczas nurkowania bezdechowego niezbędne jest wyrównywanie ciśnienia w uszach, a w masce Easybreath nie jest to możliwe ze względu na brak dostępu do nosa.


@ibeafraidi: dorzucilem swoje 3 grosze tam, dorzuce i
@ibeafraidi mam taką z Decathlon. Do pływania płytko się nadaje.
Plusy:
Łatwo się zakłada
Można oddychać przez nos
Duże pole widzenia
Sama odcina w momencie zaniżenia
Woda sama się wylewa ze środka
Nie zaparowuje
Minusy:
Ciężko dopasować
Mi wbija się w szczękę
Czasem przy zanużaniu woda potrafi się nalać z góry
Nie można wyrównać ciśnienia (tobie to niepotrzebne narazie)
Łatwiej zrzucić niż "tradycyjną"