Wpis z mikrobloga

Hej Mordki! Postanowilem kupic sobie pierwszego w zyciu gamingowego PCta i chcialbym sie zapytac czy nie wymienilibyscie czegos tutaj?
Procesor Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX
Płyta główna ASRock B360 Pro4
Pamięć RAM G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5X
Dysk twardy Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Dysk SSD GOODRAM 240GB 2,5″ SSD MLC IRDM PRO (GEN2)
Obudowa be quiet! Pure Base 600 czarna z oknem
Zasilacz Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
Chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
#komputery #pcmasterrace
  • 31
@Tak_masz_racje: A wlasnie, takie pytanie mam z dupy za przeproszeniem, jak to wyglada w koncu z tym windowsem? Bo powiem szczerze ze nie mam ochoty placic prawie 500zl za system , wole cos pokombinowac i za kilka razy taniej skolowac
@Reason21: nie ma czegos takiego jak taniej, te tanie wersje windowsow na allegro to sa kradzione klucze lub licencje zbiorcze, tak czy siak jest to nielegalne i jedyne co robisz to napychasz kabze januszom
@Reason21
Ta MSI zbiera dobre opinie. Zasilacz masz wybrany jeden z lepszych na rynku. Tak jak napisano jeśli płyta na B360 zostaje to wolniejszy RAM możesz wziąć. Jeśli na Z370, warto, to ten RAM co masz.
@Reason21
Jeśli nie będzie upgradu to weź MSI na Z370.
Tylko mam nadzieję, że wiesz iż i7-8700 jest na tzw glucie i aby działał długi okres bezproblemowo warto pomyśleć o scalpowaniu procesora.
@Reason21: To generalnie MSI Z370 SLI Plus, czy ten Asrock Pro4, jeden pies. Będzie ok :) Zwróć bardziej uwagę, czy ma złącza, które Cię interesują. Obsługę 3000 MHZ DDR4 będzie miała każda Z370, a bez OC sekcja zasilania też lajtowo sobie poradzi.
@Reason21 Istnieje ryzyko przegrzewania się procesora i przez to obniżenie jego trwałości.
Nie znaczy to, że musi się zdarzyć. Dlatego też lepiej wziąć płytę z porządną sekcją zasilania.
AMD robi procesory na lucie, trochę bardziej perspektywiczne rozwiązanie.
@Reason21: luz, bez podkrecania ci ten procek wytrzyma, najwyzej wymienisz chlodzenie na troche lepsze a jak nie to ostatecznie za jakis czas oddasz komus procesor do oskalpowania