Dzisiejsze podsumowanie gry Polaków [2018-08-26]:

Bramkarze
Filip Bednarek (25 lat) [klub: Heerenveen]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna przegrała 5-3 z Feyenoordem w holenderskiej Eredivisie.

Rafał Gikiewicz (30 lat) [klub: Union Berlin]: rozegrał 90 minut. Jego zespół wygrał 4-1 z St. Pauli w 2 Bundeslidze niemieckiej.

Łukasz Jarosiński (29 lat) [klub: Hamarkameratene]: rozegrał 90 minut. Jego zespół wygrał 1-0 z Floro w 2 lidze norweskiej.

Bartłomiej Drągowski (21 lat) [klub: Fiorentina]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół wygrał 6-1 z Chievo Verona we włoskiej Serie A.

Łukasz Skorupski (27 lat) [klub: Bologna]: rozegrał 90 minut. Jego zespół zremisował 0-0 z Frosinone Calcio we włoskiej Serie A.

Obrońcy
Igor Lewczuk (33 lata) [klub: Bordeaux]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół wygrał 2-1 z AS Monaco we francuskiej Ligue 1.

Kamil Glik (30 lat) [klub: AS Monaco]: rozegrał 90 minut. Jego zespół przegrał 2-1 z Bordeaux we francuskiej Ligue 1.

Łukasz Piszczek (33 lata) [klub: Borussia Dortmund]: rozegrał 90 minut. Jego zespół wygrał 4-1 z RB Lipsk w niemieckiej Bundeslidze.

Thiago Cionek (32 lata) [klub: SPAL]: rozegrał 90 minut. Jego zespół wygrał 1-0 z Parmą we włoskiej Serie A.

David Pudelko (22 lata) [klub: SKU Amstetten]: rozegrał 90 minut. Jego zespół zremisował 1-1 z Ried w 2 lidze austriackiej.

Jakub Rzeźniczak (31 lat) [klub: Qarabağ Ağdam]: rozegrał 90 minut. Jego zespół zremisował 1-1 z Neftci Baku w 1 lidze azerskiej.

Paweł Jaroszyński (23 lata) [klub: Chievo Verona]: rozegrał 90 minut. Jego zespół przegrał 6-1 z Fiorentiną we włoskiej Serie A

Bartosz Salamon (27 lat) [klub: Frosinone Calcio]: rozegrał 90 minut. Jego zespół zremisował 0-0 z Bologną we włoskiej Serie A.

Michał Marcjanik (23 lata) [klub: Empoli]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał 2-1 z Genoą we włoskiej Serie A.

Bartosz Bereszyński (26 lat) [klub: Sampdoria]: rozegrał 90 minut i dostał żółtą kartę. Jego zespół przegrał 1-0 z Udinese we włoskiej Serie A.

Pomocnicy
Jakub Piotrowski (20 lat) [klub: KRC Genk]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół wygrał 3-2 z Waasland-Beveren w belgijskiej Jupiler League.

Jacek Góralski (25 lat) [klub: Ludogorets]: rozegrał 90 minut. Jego zespół zremisował 0-0 ze Slavią Sofia w 1 lidze bułgarskiej.

Adrian Mierzejewski (31 lat) [klub: Changchun Yatai]: rozegrał 90 minut i zdobył 1 gola. Jego zespół zremisował 2-2 z Hebei w chińskiej Super Liga. Gola Adriana zobaczysz TUTAJ.

Waldemar Sobota (31 lat) [klub: St. Pauli]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna przegrała 4-1 z Union Berlin w 2 Bundeslidze niemieckiej.

Karol Linetty (23 lat) [klub: Sampdoria]: rozegrał 90 minut. Jego zespół przegrał 1-0 z Udinese we włoskiej Serie A.

Grzegorz Krychowiak (28 lat) [klub: Lokomotiw Moskwa]: rozegrał 90 minut i zaliczył asystę. Jego zespół wygrał 2-1 z Anży Machaczkała w rosyjskiej Premier Liga. Asystę Grześka zobaczysz TUTAJ.

Maciej Rybus (29 lat) [klub: Lokomotiw Moskwa]: rozegrał 90 minut i zdobył 1 gola. Jego zespół wygrał 2-1 z Anży Machaczkała w rosyjskiej Premier Liga. Gola Macieja zobaczysz TUTAJ.

Tomasz Kupisz (28 lat) [klub: Ascoli Picchio]: rozegrał 57 minut. Jego zespół zremisował 1-1 z Cosenzą we włoskiej Serie B.

Napastnicy
Jakub Świerczok (25 lata) [klub: Ludogorets]: rozegrał 75 minut. Jego zespół zremisował 0-0 ze Slavią Sofia w 1 lidze bułgarskiej.

Kamil Wilczek (30 lat) [klub: Brondby]: rozegrał 90 minut i zdobył 2 gole. Jego zespół wygrał 2-1 z Vendsyssel w duńskiej Superliga. Gole Wilczka zobaczysz - TUTAJ (pierwszy) i TUTAJ (drugi).

Jarosław Lindner (30 lat) [klub: Sportfreunde Lotte]: rozegrał 90 minut i otrzymał żółtą kartkę. Jego zespół przegrał 1-0 z Hallescher w 3 lidze niemieckiej.

Mariusz Stępiński (23 lata) [klub: Chievo Verona]: rozegrał 90 minut. Jego zespół przegrał 6-1 z Fiorentiną we włoskiej Serie A.

Krzysztof Piątek (23 lata) [klub: Genoa]: rozegrał 90 minut i zdobył 1 gola. Jego zespół wygrał 2-1 z Empoli we włoskiej Serie A. Gola Krzyśka zobaczysz TUTAJ.

Łukasz Teodorczyk (27 lata) [klub: Udinese]: wszedł z ławki w 66 minucie. Jego zespół wygrał 1-0 z Sampdorią we włoskiej Serie A.

Dawid Kownacki (21 lat) [klub: Sampdoria]: wszedł z ławki w 74 minucie. Jego zespół przegrał 1-0 z Udinese we włoskiej serie A.

________________________________________________________________________________________________
Za wszelkie literówki/błędy z góry przepraszam.
O kimś zapomniałem lub gdzieś brakuje jakiejś informacji? - Powiadom mnie w komentarzu :)
Codzienne podsumowania i istotniejsze informacje jak np. gole Kamila Wilczka - znajdziecie pod tagiem #nasizagranica

#mecz #pilkanozna #sport #polska #golgifpl #nasizagranica #bundesliga #seriea #ligue1
  • 20
Dobra robota. Na razie nasi za granicą prezentują się bardzo godnie. Liczę, że nie zwolnią tempa. Szczególnie widać bogactwo w ataku.

Warto zauważyć, że jeszcze z 10 lat wstecz taki Stępiński Mariusz byłby gwiazdą polskiej kadry. A dzisiaj biorąc pod uwagę tylko polskich napastników grających we Włoszech nie jest nawet w najlepszej trójce.

Ma ktoś ochotę na zabawę aby potypować ile goli strzelą poszczególni polscy napastnicy we Włoszech?
Milik, Teodorczyk, Kownacki, Piątek
@ShinpuTokubetsu: Napastnicy, ale też bardzo dużo bramkarzy, czasami są rozpiski, gdzie 3/4 to właśnie taki Boruc, Fabiański, Szczęsny i wielu innych :) a co do goli, to: Milik 20, Teodorczyk 8, Kownacki 10, Piątek, 12, Stępiński 14 ( ͡° ͜ʖ ͡°)