Wpis z mikrobloga

Ej, ziomki z #chinskiebajki #naruto #boruto wyjaśnicie mi kilka kwestii? Bo jakiś czas już minął od mangi/anime, a wciąż pojawiają się pytania (już nie pamiętam części fabuły, wiec stąd może być kilka oczywistych pytań)
1. Skąd Nagato ma Rinnegana? Podobno go przebudził. Ale jak wiadomo, go można przebudzić, gdy się miało Sharingana. Nagato był z Uzumaki (czyli miał cząstkę Senju, ale brakowało cząstki od Uchichy). Wiem, że dał mu go Madara. Ale w jaki sposób niby? Przecież skoro Nagato widział śmierć rodziców to w tym momencie szybko Madara złapał go w genjutsu? Nawet jesli tak, to jak niby, skoro fizycznie był stary i niedołężny.
2. Skoro Madara oddał swojego Rinnegana (z obu oczu) Nagato. To jakim cudem potem miał znów 2 oczu + jeden Rinnegan w oku Obito? Poza tym jest powiedziane, ze po tym jak przegral pojedynek z Hashiramą, ale pobrał od niego DNA był w stanie przebudzić Rinnegana (czyli z jego Sharingana zrobil sie level wyzej), a w momencie w ktorym ocalił Obito - miał w oku Sharingana XDDD. (To niby skąd ten Sharingan, przeciez Rinnengan jest level wyzej i jak juz masz go przebudzonego to dalej mozesz uzywac umiejetnosci z Sharingana, wiec po prostu Rinnengan jest 24/7 wlaczony)
3. Po przyzwaniu Madary z Edo Tensei - wyzwolił się z niego, nawet po tym jak Kabuto przeszedł na dobrą stronę mocy. Czemu w takim razie pozostali Hokage nie zrobili tego samego? Każdy z nich miał wielką siłę. Ale zakładając, że nawet 3 czy 4 nie byli aż tak potężni to na pewno 2 czy Hashirama by się mogli wyzwolić.
4. O co chodzi z tym Tonerim? Powstał film, w którym niby porwał Hinatę itd, ale przecież ten film to filer. A tak jakby w Boruto mimo wszystko jest ten Toneri. To jest syn, syna Kaguyi? (W sensie jak był Mędrzec 6 Ścieżek i jego brat - to to jest dziecko tego brata, który poleciał na księzyc? Jeśli tak to niby z kim go tam spłodził, skoro był tam sam XD)
5. Kaguya stworzyła białych Zetsu, by bronić Ziemię przed własnym klanem? W takim razie czemu po prostu nie chciała nauczyć ludzi ninjutsu?
6. Co w ogole z mocą mędrca 6 ścieżek. Sasuke ma dalej Rinnegana - czyli dalej ma w sobie moc Mędrca (ta ktora im podarował). A co z Naruto? Jesli nadal ja maja to czemu jej nie uzywaja (nie pokazuja) w Boruto (i jakiś noob Shin czy jakoś tak w ogole był dla nich wyzywaniem XDDD)
7. Skąd Boruto ma te magiczne oko? Podobno jest ono lepsze niz Rinnegan (i podobno tak jakby Toneri maczal w tym palce, ale niby jak XD?)
8. Skoro Naruto był w stanie uleczyć oko Kakashiego, Guya - to czemu po prostu nie naprawił sobie ręki, tylko Tsunade zrobiła mu sztuczną z komórek Hashiramy XD?
9. Czemu w ogóle Naruto nie korzysta ze styli np. Lawy czy czegos (moc pozyskał od każdej z bestii + ogarnięcia natur). I co z tymi symbolami, ktore (Yin i Yang?) ktore Naruto i Sasuke mieli na rączkach.
10. Czemu po prostu u Kakashiego nie został Sharingan w obu oczach?
#anime #manga #japonskiebajki #kishimoto
  • 4
Przecież skoro Nagato widział śmierć rodziców to w tym momencie szybko Madara złapał go w genjutsu?


@Pareidolia: Może on i shinobi, którzy zabili jego rodziców byli już w genjutsu chwilę przed calym zajściem.

skoro fizycznie był stary i niedołężny.

Możliwe, że użyl Zetsu tak jak Tobi próbując ratować Rin.

a w momencie w ktorym ocalił Obito - miał w oku Sharingana


@Pareidolia: Bo to było po tym jak dał Nagato
@Kardig: No tak. Tylko jakos w magiczny sposob mu sie to przeniosło, gdy se Obito umieral. To po prostu z ciala Obito mogli te Sharingany zabrac etc
Oko Kakashiego tez od podstaw stworzyl jakby nie bylo, wiec i reke mogl.
I co z tego, ze dostal czastke? Czastka 8 i 9 wystarczyla do ozywiania Juubiego. Tym bardziej, ze bardziej chodzi o idee. To tak samo jak z przekazywaniem skillow Sasuke przez


@Pareidolia: 1. Nagato miał rinne od Madary.
2. Madara oddał Rinne Nagato - > zdobył w jakiś sposób sharingana i podczas rozmowy z obito miał już inne oczy. Po tym prawdziwym wskrzeszeniu, (nie Edo tensei) Madara był bez oczu.
3. Może nie znali pieczęci do techniki. W sumie wiadomo, że technikę znali 2 Hokage, Orochimaru, Kabuto, Madara. Nie wszyscy musieli ją znać. Kiedy Oro używa jej w 1 serii to niewiele
@Pareidolia: Na samym początku pragnę zaznaczyć, że nie jestem ekspertem #naruto. Nie czytałem mangi, ani żadnych databooków, natomiast dużo oglądałem anime i dość sporo z niego pamiętam. Ponadto czytałem sporo artykułów z naruto wiki, więc myślę, że potrafię odpowiedzieć na niektóre pytania całkiem sensownie ;)

1. Rinnegan jest klasyfikowane jako dōjutsu. Jako, że Rikudō Sennin (Mędrzec Sześciu Ścieżek) jest pierwszą osobą (w uproszczeniu), która przebudziła to Dōjutsu, to przez połączenie