Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy zauważyliście ale imho jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc w #krakow, gdzie łatwo o stłuczkę jest rondo Ofiar Katynia - konkretnie ulica Conrada od strony Ikei do skrętu w lewo (zawrotka i skręt w Armii Krajowej.

Mamy tam do dyspozycji dwa pasy w lewo - tylko jeden z nich wyraźnie służy do zawracania, co ludzie z drugiego pasa bardzo często ignorują lub zwyczajnie o tym nie wiedzą.

Spójrzmy na picrel

Jak to powinno wyglądać? Otóż jadący najbardziej wewnętrznym pasek ma do dyspozycji pas ŻÓŁTY oraz FIOLETOWY (przeznaczony docelowo dla aut jadących od Jasnogórskiej - kolor POMARAŃCZOWY) i z tych pasów mogą skręcić drugi raz w lewo, zaś kierowcy z "zewnętrznego" (w apostrofach bo poza tymi dwoma są przecież jeszcze pasy do jazdy wprost i w prawo) powinni zająć pas CZERWONY i jechać na wprost w Armii Krajowej bez możliwości zawrócenia.

Jak to wygląda? Kierowcy z pasa "zewnętrznego" jadą trasa oznaczoną kolorem ZIELONYM zmuszając tych z wewnętrznego do jazdy FIOLETOWYM - wymuszając zasadniczo pierwszeństwo

Czy nie mam racji? W 90% procentach, gdy jestem w tamtej okolicy rozlega się trąbienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kilka razy widziałem też auta po stłuczce i policję. Czy te dostrzegacie ten problem? #polskiedrogi #kierowcy #zalesie #patologiazmiasta
p.....k - Nie wiem czy zauważyliście ale imho jednym z bardziej niebezpiecznych miejs...

źródło: comment_buAzjVzgsyArmPZw3y56kcErFTKRyGuL.jpg

Pobierz
  • 17
Chodzi o to, że ludzie to idioci


@chopak: tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale serio wydaje mi się że w tym miejscu dałoby się postawić kilka słupków lub progi (ofc nie na drodze tych z Jasnogórskiej XDD) żeby problem rozwiązać - skoro samo oznakowanie poziome widocznie nie robi roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek moim zdaniem problem już raczej nie występuje, ludzie się nauczyli. Oczywiście lokalni, bo przyjezdni zawsze coś mogą odwalic. Jeżdżę tamtędy codziennie o 8.00 i prawie zawsze skręcam w lewo ze skrajnego lewego z Conrada. Od jakiegoś czasu nie muszę trabic
moim zdaniem problem już raczej nie występuje


@Gooma: wracałem z Ikei w piątek - na rondzie stały dwa auta stuknięte i policja, przy ruszaniu ze świateł standardowo kanonada klaksonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale może ci co jeżdżą regularnie już wiedzą faktycznie :)
Czy nie mam racji? W 90% procentach, gdy jestem w tamtej okolicy rozlega się trąbienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kilka razy widziałem też auta po stłuczce i policję. Czy te dostrzegacie ten problem?


@powaznyczlowiek: jest to problem i często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji, trzeba uważać, chyba że masz bok do roboty wtedy jechać śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)