Wpis z mikrobloga

Jako że ostatni raz jak jechałem #pkp to były tylko takie pociągi jak na obrazku to mam pytanie. Czy w tych nowych są takie wagony "towarowe" np na rower itp jak były w starych? Chciałbym usiąść sobie na podłodze z psem nikomu nie przeszkadzając, bo ta mała łajza wszystkiego się boi i strasznie szczeka. Oczywiście nie gryzie i kaganiec będzie miała założony, ale jakby było dosyć luźno i nikogo w zasięgu ręki to chciałbym jej zdejmować na kilka minut, żeby się nie męczyła (jak będzie trzeba to całą drogę będzie w kagańcu, nie bóldupcie). I pytanie numer dwa. Czy na trasie #warszawa - #tluszcz po południu jest na tyle luźno, że się tam zmieścimy? Czy lepiej odpuścić i ruszyć jutro rano? Wołam też #kobylka, #zabki, #zielonka, bo z tych miejscowości ludzie najczęściej dojeżdżają pociągiem.
KubaCorleone - Jako że ostatni raz jak jechałem #pkp to były tylko takie pociągi jak ...

źródło: comment_2pcwqsOXakwjbAdikXkmWFwckQTpPcci.jpg

Pobierz
  • 11
@KubaCorleone: w tych nowych pociągach są specjalne miejsca na rower (nie ma wagonów towarowych). Są to haki, na których wieszasz rower. Jest to okropnie niewygodne, przeszkadza Tobie i innym i na cały pociąg z reguły wejdą 3, max 4 rowery. Bo jak nie powiesisz to Cię konduktor wypieprzy.
@KubaCorleone: na tej trasie są właściwie 2 rodzaje miejsc na rowery (mowa o pociągu na dworzec Wileński). Nazwę je "miejsce z kiblem obok" i "miejsce bez kibla obok" xD Oba się znajdują na krańcach wagonów, no i w sumie nie wiadomo na które trafisz.
Najlepsze w Twojej sytuacji będzie to z kiblem obok.
Plusy:
- brak miejsc siedzących (więc ludzie się nie pchają)
- to miejsce dość odizolowane od reszty pociągu
@kostniczka Jesteś najlepsza, bardzo dziękuję! <3

Największym problemem jest to, że jadę z Wileńskiego w stronę Tłuszcza, a słyszałem miejskie legendy, że od 17 do 19 ludzie się zabijają o miejsca. Najwyżej jak się nie zmieszczę to pojadę rano (albo zdejmę kaganiec - szybko się miejsce znajdzie :]). Ale chociaż mam już strategię i wiem gdzie szukać miejsca, więc może się uda.

Dzięki, dzięki, dziękiiiiiii <3