Wpis z mikrobloga

Hej, @cqwtg1355 , widzę po twoich żalach na wykopie, jak bardzo cierpisz w tym totalitarnym kraju. Rozumiem jak ciężkie życie może być w niewolniczym ustroju, ale mam doskonałe wieści - znalazłem bowiem chyba idealne miejsce do życia dla ciebie. Przeczytałem twoje przemyślenia tutaj i proponuję świetne miejsce do przeprowadzki - jest to plemię Ayoreo zamieszkujące tereny zachodniego Paragwaju.

Spójrzmy jeszcze raz na twój manifest:

Czy wolnemu człowiekowi państwo odbiera 60% dochodu w postaci podatku?


W plemieniu Ayoreo jest zero podatku dochodowego, jak i w sumie każdego innego. Prawdziwy raj wolnościowców.

Czy wolnemu człowiekowi państwo mówi co może zażywać, a co nie?


Oczywiście, że nie i tam możesz sobie zeżreć cokolwiek tylko znajdziesz bądź upolujesz w dżungli.

Czy wolny człowiek musi słuchać się państwa w sprawie tego do jakiej szkoły wyśle dziecko?


Oczywiście, że nie musi i tam nie ma takiego obowiązku. Instytucji szkoły notabene też nie ma. Edukacja jest absolutnie dobrowolna i zależy od tego, czy po prostu będzie ci się chciało wieczorem posłuchać lokalnego szamana przy ognisku.

Czy wolnemu człowiekowi mówi się o tym kogo i jakiej płci może kochać?


Zero aktów prawnych o tym z kim możesz się wiązać, kogo kochać itp. Aż dziwne, że LGBT jeszcze się tam nie przeniosło.

Czy wolnemu człowiekowi każe się iść pod przymusem więzienia do wojska na 2 lata po to, aby na wypadek wojny zginął jako mięso armatnie?


Z tego co wiem to w nowożytnej historii świata plemię Ayoreo nie wypowiedziało żadnemu krajowi na świecie wojny. Nikt też nie wypowiedział wojny samemu plemieniu. To też więc istny raj dla hipisów.

Czy wolny człowiek musi być zmuszony do korzystania ze spółek państwowych?


Tam nawet nie ma pojęcia spółki państwowej.

Czy wolny człowiek musi fundować socjal nierobom?


Nie musi i tam wszystkie rybki, które sobie złowisz w rzece, sa tylko i wyłącznie dla ciebie.

Jak sam widzisz - plemię Ayoreo spełnia 7/7 twoich postulatów. Żaden inny kraj na świecie nie respektuje tak bardzo twojej wolności jak właśnie plemię Ayoreo.

Jeśli wyprowadzisz się do tego plemienia, to jako dobroduszny komunista - jeszcze się dorzucę do twojego biletu. Bylebyś już nie spamował więcej neuropy na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neuropa #libertarianizm #akap #4konserwy
waro - Hej, @cqwtg1355 , widzę po twoich żalach na wykopie, jak bardzo cierpisz w tym...

źródło: comment_Po9knOdNRua7zhviz87HAXDQfPsgNRh5.jpg

Pobierz
  • 45
@Vanni: lepsze to, niż argumentum od bajkum

@cqwtg1355: jaka Somalia? Przecież to podmiot państwowy. Przedstawiłem ci plemię Ayoreo, które na każdej płaszczyźnie działa jak idealne państwo anarchokapilistyczne.

Że mało rozwinięte technologicznie? No tak wyszło jakimś dziwnym trafem...
@Lavie: tak tyle. Pokaż mi kraj gdzie są większe swobody. A podatki proszę bardzo: Kwota wolna w przeliczeniu na PLN jakieś 37k pln, progi podatkowe znajdziesz tu:
https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/uy/Documents/tax/Tax%20and%20Investment%20ProfileFY17.pdf
Podatek od zysków kapitałowych - 12%
Podatek od działalności gospodarczej - 25%

Sprzedaż jest pod butem państwa. W domu możesz hodować 6 krzaków jako osoba prywatna albo 99 krzaków jak założysz spółdzielnie. Można palić w miejscu publicznym, trzeba być rezydentem. Zniknęła szara strefa.