Wpis z mikrobloga

@tojestmultikonto: w takim razie zupełnie rozmijasz się z tym o co w tym wszystkim chodzi, bo to ile znajdziemy dowodów jakiejś jednej teorii oraz ile takich dowodów istnieje (cokolwiek miałoby to znaczyć) nie ma żadnego znaczenia.
w takim razie zupełnie rozmijasz się z tym o co w tym wszystkim chodzi, bo to ile znajdziemy dowodów jakiejś jednej teorii oraz ile takich dowodów istnieje (cokolwiek miałoby to znaczyć) nie ma żadnego znaczenia.

@kolnay1: a gdzie ja napisałem o tym, że ma?
@kolnay1: bo tu jest mowa o jednej teorii, a Ty piszesz o jakichś hipotezach w liczbie mnogiej... tu w ogóle nie ma o tym mowy. jest tyko mowa o prawdziwych zdaniach i dowodach na ich prawdziwość. hipoteza daje możliwość pomyłki więc zdanie może być fałszywe. tu nie ma w ogóle o tym mowy więc wydaje mi się, że nie rozumiesz tego co przeczytałeś, a Twoja interpretacja jest trochę na wyrost i
bo tu jest mowa o jednej teorii,

(...) nigdy nie będzie równy ze zbiorem zdań prawdziwych teorii.

@tojestmultikonto: Po kolei. Mamy system formalny, czyli symbole, gramatykę, aksjomaty (w tym aksjomatykę Peano), reguły wyprowadzania i zbiór twierdzeń, czyli wszystkich poprawnych w kontekście rozważanego systemu formuł (ty to nazywasz teoriami, więc można myśleć o zbiorze teorii), które jesteśmy w stanie udowodnić zgodnie z przyjętymi regułami wyprowadzania z aksjomatów, które rozważamy. Jako hipotezę rozumiemy