Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3791
Konduktorzy w pociągach, to jest przykład tego jak to powinno wyglądać.
Wchodzę do środka, podchodzę kupić bilet, bo kasy nie ma na tej stacji. Gościu wymienił mi wszystkie zniżki, na jakie tylko mógłbym liczyć, zaproponował innego rodzaju bilet, byle bym tylko mógł kupić nieco taniej. I to nie jest odosobniony przypadek. Innym razem, kiedy nie zdążyłem kupić biletu w kasie konduktorka specjalnie przegadała ze mną cała stację, bo na następnej mogła mi sprzedać bilet bez dopłaty (która w tym przypadku wynosiła prawie dyszkę).

Także wielki szacuneczek dla wszystkich konduktorów, bo świetnie wykonujecie swoją pracę.
#pociagi #pkp #kolejeslaskie #dziendobry

  • 132
@Xax92: wpadam na peron w przedostatniej chwili, mam czas na styk żeby kupić bilet. Widzę że jakiś typ w sumie w moim wieku stoi przy biletomacie i coś grzebie. Stanęłam za nim, pociąg na tym samym peronie. A ten grzebie i grzebie i grzebie, nie wiem czego tam szukał, zaproponowałam pomoc, bo się śpieszę to coś odburknął i ogólnie kazał mi "#!$%@?ć". To wchodzę do pociągu i idę do pierwszego wagonu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomdeX: dopłaty są bardzo często, ja po postu wytłumaczyłem wtedy, że pomimo otwartej kasy nie miałem jak tego biletu kupić, a to był jedyny taki pociąg tego dnia, gdybym na niego nie zdążył, to bym musiał kombinować
@Xax92: Och chciałbym dojeżdżać do szkoły pociągiem w tych czasach. Na konduktorów mówiliśmy gestapo, byli mega chamscy i zawsze szukali żeby ci #!$%@?. Kupno biletu w pociągu to zawsze dopłata 10zl, raz zapomniałem legitymacji szkolnej (jeździłem z nią 3 lata) i i tak #!$%@? mi mandat, musiałem latać do centrali i się odwoływać, dopiero mi go cofnęli.

Goście jak wyjęci z filmu o nazistach, jeszcze te #!$%@? wiecznie gęby i zero
@Xax92: Ja ostatnio jadę pociągiem bez gotówki, bo chciałam kupić bilet i zapłacić kartą w biletomacie ale coś nie działało... I pani konduktor kazała mi usiąść obok niej i nie dała mi mandatu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo miło z jej strony.