Wpis z mikrobloga

Kurła mirki pomocy XD Nie grzeje mi mikrofalówka, sprawdziłem bezpiecznik WN, niestety multimetr mi się #!$%@?ł i sprawdziłem "na oko" co tam w tej szklanej tubce jest, nic nie jest rozerwane niby, drucik cały. Bezpiecznika ceramicznego na płytce zasilania nie sprawdziłem - brak multimetra, a niestety jest nieprzeźroczysty. Ale stawiam, że jakby padł to by nie działało nic. Jutro pożyczam miernik i będę badał co i jak. Co polecacie sprawdzić? Magnetron, bezpiecznik WN, bezpiecznik zasilania i co jeszcze? Kondensator WN?

Ogólnie to transformator buczy, działa wentylator, światło jest.
#elektronika #elektroda #mikrofalowka (pozdrawiam 1 obserwującego) #agd
  • 5
@kenguh: W kolejności od najczęstszego zepsutego elementu: Dioda WN, przełączniki sprawdzające zamknięcie drzwi (zazwyczaj są 2 lub 3 sztuki, czasem zepsucie jednego z nich może spalić też bezpiecznik 250V), bezpiecznik wn, magnetron. Transformator i kondensator raczej nie siadają w czasie gwarancji, nie wiem jak jest potem.
@Jarek_P: Jak transformator jest sprawny i dochodzi do niego napięcie a wszystko inne w obwodzie WN jest ok to zazwyczaj chodzi o magnetron. Sprawdzam go przez eliminacje wszystkiego innego.
@kenguh: A ja mam propozycję byś po prostu odłączył ją z prądu - wyciągnij wtyczkę, albo zrzuć bezpiecznik na kilkanaście sekund. Ja w ten sposób "naprawiłem" nie grzanie mojej mikrofalówki 2 razy już... Samsung jakiś :P Może Ci to pomoże...