Wpis z mikrobloga

@koszyn: Opcje masz takie: 1) Baterie do aparatów słuchowych z ewentualnym adapterem, o-ringiem czy innym ustrojstwem żeby dopasować rozmiar. Potrzebują dostępu powietrza (np. dziurki w klapce baterii) i żyją relatywnie krótko, ale są tanie, i mają stabilne napięcie zbliżone do oryginalnego (1.45V). 2) Baterie srebrowe z adapterem obniżającym napięcie 3) Zamienniki typu Weincell, ale są drogie i sądząc po opiniach w internecie łatwo trafić na wyczerpane. W zasadzie to zinc-air z
@wilk_elektryczny: @koszyn: Temat został praktyczne wyczerpany przez kolegę. Od siebie mogę dodać:
1. Użycie zewnętrznego pomiaru światła (telefon, aparat cyfrowy, światłomierz profesjonalny)
2. Bateria 675 tak naprawdę ma napięcie 1.38 V czyli jeszcze lepiej.
3. Przerobienie baterii PX625 na adapter w oparciu o diodę Schottky'ego.
3. Zmiana ISO.
4. Inwazyjna modyfikacja światłomierza w samym aparacie również jest opcją.

Pozdrawiam
via Android
  • 0
@powsinogaszszlaja
@wilk_elektryczny
@oknie
Dzięki ogromne za pomoc! Spróbuję opcję z bateriami do aparatów słuchowych i o-ringami. Wydaje mi się, że to najlepiej sprawdzi się u mnie (mam znikomą wiedzę o tym aparacie i o sprzęcie analogowym i wolałbym czegoś nie uszkodzić xD). Mam tylko nadzieję, że sam światłomierz jest sprawny ;)
via Android
  • 1
@ortopliss ale odkopałeś wątek! Bateryjki sprawdzają się idealnie. Mam zrobiony taki o-ring z drutu miedzianego, a od góry dopchałem baterię kawałkiem papieru. Światłomierz pokazuje w punkt ekspozycję, już kilka rolek na nim zrobiłem i sprawdzałem jego pomiary z kilkoma innymi archaicznymi światłomierzami oraz aparatem cyfrowym. Wrzucam fotkę jak to wygląda:
koszyn - @ortopliss ale odkopałeś wątek! Bateryjki sprawdzają się idealnie. Mam zrobi...

źródło: comment_1667314086QpvzSEnEfmCN8gNt4suwKu.jpg

Pobierz
via Android
  • 1
@ortopliss muszę przyznać, że naprawdę długo. Ta bateria która teraz tu siedzi jest chyba z początku maja, bo wtedy ostatni raz nim robiłem zdjęcia. Światłomierz działa tylko przy podniesionym kominie, przez co nie zużywa jej prawie w ogóle.