Wpis z mikrobloga

@a_sram:
@pilot1123:
@qbad89:
@jacol92:
Bo wdałam się w dyskusje gdzie stwierdziłam, że alpinizm jest w sumie egoistyczny, bo narażanie własnego życia i wylane w swoich bliskich dla jakiejś ideii i widoczka na końcu.
No i drugą osobę to chyba bardzo uraziło, a liczyłam na rzeczową dyskusję.
Może być to chęć sławy by być wpisanym już na zawsze w wikipedii, na kartach historii i poczuć się wszechmocnym w obliczu
alpinizm jest w sumie egoistyczny


@LadyMartini: alpinizm jest bardoz egoistyczny. Myślę że osobie postronnej ciężko zrozumieć motywacje i emocje podczas wspiaczki (jak i innych sportów ekstremalnych). Świadoma kalkulacja ryzyka, umiejętność opanowywania emocji - bać się możesz zanim wejdziesz w niebezpieczne miejsce, poźniej trzeba napierać z kamienną twarzą.
Totalne odcięcie (emocjonalne) od reszty świata, zmartwień. Liczy się tu i teraz, jak zrobić następny przechwyt, gdzie jest miejsce na stanowisko i czy zdąższysz
@pilot1123: dlatego nie rozumiem dlaczego tak szczycą się robieniem tego ponad "siedzeniem na dupie przed tv" skoro jest to mniej egoistyczne, niebezpieczne, jest się z bliskimi przy własnej rodzinie, dzieciach i nie narażasz się na śmierć, co może być traumą dla innych
@pilot1123: szukam argumentu przy którym pomyśle "hmm, jednak ten alpinizm nie jest taki bez sensu, szacuneczek", który nie będzie sie opierał na wewnetrznych odczuciach.

Licze też na to, że większość ludzi uprawia tą pasje z głową, jednak jak mówią - bedąc pasjonatem jest sie 'trochę' szalonym