Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1337: zadania na podobnym poziomie są dostępne na leetcode (oczekuj pytań na poziomie średnim, czasem trafiają się łatwiejsze). Na rozmowę masz 45 minut. Pamiętaj o tym by na początku dokładnie doprecyzować pytanie, po napisaniu algorytmu przejść krok po kroku żeby sprawdzić czy nie ma błędu i przetestować algorytm - zwykle najlepsze przypadki testowe to "pusty", "najmniejszy pozytywny", "najmniejszy negatywny" i "duży, z losowymi danymi". Mogą być jakieś inne dobre, ale zależy
@1337: feedback niestety nie zawsze jest szczegółowy
@diarrhoea: to nie to samo
@rotflolmaomgeez: zadania to jedno a to jak dokładnie zostało rozwiązane to drugie. To że działa to jeszcze nie wszystko. Raz miałem rozmowę na tym poziomie i jako feedback dostałem, że zadanie zostało rozwiązane poprawnie ale inni kandydaci mieli lepszą strukturę kodu... tzn co? Dopytałem ale już nie dostałem odpowiedzi...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1337: znaczy że kod miałeś nieczytelny. Poczytaj materiały na temat clean code. Zwykle czołowe rozwiązania na leetcode są fajnie napisane, ale ogólnie nie trafiło mi się żeby ktoś kto rozwiązał wszystkie zadania, poprawnie wyznaczył złożoność pamięciową i obliczeniową, umiał przetestować i tak dalej - nie przeszedł dalej przez "gorszą strukturę kodu". Tbf nie aplikowałem do Facebooka bo nie lubię tej firmy, ale trochę doświadczenia w rekrutacji mam.