Wpis z mikrobloga

Zaraz eksploduję. Dzisiaj sobie pomyślałem, że zrobię sobie nowy projekt w #androidstudio z Firebase. Zakładam sobie nowy projekt w konsoli developera i przechodzę konfigurację która ma cztery kroki. Myślę sobie, że kurde łatwiej być nie mogło tym bardziej że jest tam napisane co dokładnie zrobić. Nawet dziecko by zrozumiało. Wszystko zrobione i jestem na czwartym kroku. Muszę odpalić apkę. Myślicie że tak fajnie i łatwo poszło? #!$%@? #!$%@? gradle build failed tylko i wyłącznie przez Firebase (wcześniej odpalałem czystą apkę i wiem że działa). Sypie mi błędami jak porypane, poniżej powinienem wkleić kod gradle do pastebin. Byłbym wdzięczny jakbyście spojrzeli bo ja nie mam pojęcia co się dzieje. Hindusi na stackoverflow chyba też odpowiedzi dokładnie nie znają
#android #firebase #java
  • 11
@Bruno_: Tylko dodawany był implementation do Firebase core. Tylko i wyłącznie to wysypuje cały gradle. Najśmieszniejsze jest to że ten implementation daje google w tutorialu jak połączyć apkę z firebase
@Bruno_: 21. Firebase do apki skonfiguruj tak jak każą ci robić przy zakładaniu projektu i konfiguracji dla androida w konsoli Firebase. Wiem że firebase działa od API 3 więc wersja chyba dobra ( ͡ ͜ʖ ͡). Jak ci się uda zainstalować apkę na maszynę wirtualną już z firebase to daj znać. Możesz też powiedzieć jaką wersję android studio masz bo podejrzewam że tu może być przyczyna