Wpis z mikrobloga

jakie sa znane polskie brandy? gadalem o tym ze polska ekonomia dobrze sobie radzi, ze biznes ma duze zyski itd. i ktos mnie spytal jakie sa znane polskie brandy bo ona nie zna zadnych, a ja na to fuck xd powiedzialem w koncu ze sa eksluzywane vodki. Tak na powaznie to jakie polska ma znane, dobre firmy miedzynarodowe? wiem ze jest mnostwo firm ktore produkuja fancy meble w polsce, ale glownie pod brandami ze skandynawi. co jeszcze? #polska #ekonomia #niemcy #biznes
  • 8
Bo ekonomia to nie tylko brandy. Ile kojarzysz brandów kanadyjskich czy belgijskich? Czy nawet włoskich poza fiatem.

Każdy Fiat 500 wychodzi z Tychów, VW crafter jest w Polsce robiony, jeśli dobrze kojarzę to volvo i MAN robią swoje autobusy w Polsce, Dolina lotnicza produkuje helikoptery, Asseco robi software dla wielu banków, Amica już tez coraz częściej w niemieckich domach gości, naczepy Wielton widać na drogach, markowe koszule w niemieckich sklepach to często
@kleiner_trottel: Nie tylko, ale to też się liczy. Odpowiadając na szybko Twoje pytanie to:
Belgia - Van Hool, KBC i pare piw oraz czekoladek
Kanada - Matrox, ATI, Blackberry, Bombardier
Włochy - Ferrari, Lamborghini, Alfa Romeo, Lancia (tu kończe z motoryzacją), ATR, Zanussi, Illy, Vibram, Versace, Tic Tac
@LukasCzubak @kleiner_trottel Polskich i tak jest trochę do tych napisanych przez
@miki4ever dorzuć sobie CD projekt - ta firma jest teraz marka sama w sobie. Kross, Reserverd jest rozpoznawalne w kilku krajach szczególnie na wschód. Wszystkie te spółki sprzedające buty Gino Rosso czy nawet gowniany ccc. Hortex w całym bloku wschodnim - Ale to akurat zasługa PRL.
Z ciekawostek Mokate jest bardzo silna marka w Europie