Wpis z mikrobloga

Staram dowiedzieć się na jakiej zasadzie na studia w UK mogą dostać się osoby kończące technikum w Polsce. Od razu zaznaczam, że to nie dla mnie tylko dla znajomego któremu staram się pomóc postawić pierwsze kroki w UK. Czy jest jakaś organizacja do której mogę się zwrócić o pomoc? Strona Polsoc zdaje się nie działać, nie można się z nimi skontaktować. Może Mirki studiujące w UK mają coś do podpowiedzenia w tym kierunku?

#uk #studia #emigracja
  • 14
@agaciksa: Matury jeszcze nie zdał bo będzie ją dopiero pisał w maju 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Staram się po prostu ogarnąć wszystko jak najwcześniej bo tutaj osoby składające wnioski na studia robią to bardzo wcześnie. Czekając do matury najpewniej przegapiłbym szansę.
@bartolomeov: Co z kierunkami na które ludzie aplikują? Bo dla mnie nonsensem byłoby czekać do końca czerwca czy lipca na wyniki z matur kiedy jest już po wszystkim bo brytyjczycy aplikują dużo wcześniej. Osoba ta będzie zdawać maturę i ma zamiar iść na weterynarię.
@mlglegitnoscopez: nie mam pojęcia, rekrutacja jest pewnie wtedy kiedy w PL wiec ci napiszą czy się dostałeś czy nie. Powiedz jednak koledze ze na porządne uniwerki imigranci maja chore progi. Do Leeds Np 80% średnia podstaw i 3 rozszerzenia 80%
@mlglegitnoscopez: UCAS ma chyba normalnie ludzi z którymi można o wszystkim gadać. Aplikujesz bez matury i albo dostajesz ofertę albo nie. Oferta to po prostu wymagania co do matury, jeśli je spełnisz to się dostajesz. Jeśli nie to nie. Dobrze jest zaaplikować przed 15. października, bo do tego czasu aplikuje się na Oxbridge i na innych uczelniach często dają takim osobom oferty licząc że dostaną jakiś "odpad z Oxbridge"