Wpis z mikrobloga

Kto wie o co chodzi z współczesną szkołą szkoła zamiast nauczać sprawdza wiedzę mamy 14 września A moja córka miała już 3 kartkówki a w poniedziałek sprawdzian szóstoklasisty z matematyki przerobili jedną linijkę równań a następnie mieli z tego kartkówkę na dwie strony A4 z angielskiego 2 lekcje i kartkówka z fizyki jedna lekcja i kartkówka O co w tym chodzi szkoła weryfikuje czy korepetytorze dobrze nauczają. Przepraszam za interpunkcję pisane głosowo
  • 12
@Marko72sos: u mnie w technikum były z rozszerzonej chemi kartkówki utrwalające wiedzę co lekcja, no i były na plusy albo minusy, no i jak można było sie spodziewać wszyscy mieli w nie #!$%@?, marnowane było tylko 10 minut lekcji na nie. Wiec musza byc na oceny, zeby ktokolwiek brał je pod uwagę.
Ja rozumiem tylko najpierw nauka potem sprawdzanie wiedzy. A tu odwrotnie sprawdzian wiedzy bez przekazywania tej wiedzy.
Pominięto istotny pkt. Nauczanie przechodząc odrazu do sprawdzenia wiedzy. Wszystkie współczesne dzieci których rodziców stać mają korepetycje. Szkoła tylko sprawdza wiedzę.
Właśnie siedzimy i uczymy się przeszłości geologicznej polski na jutrzejszą kartkówke z geografii potem na kartkówkę z fizyki jutro na czwartkową z matematyki (czwartą) w piątek żeby poprawiła dzisiejszą z angielskiego. Z niecierpliwością czekam na chemie i francuski