Wpis z mikrobloga

@ajron_men: @Grubyyy: @Clefairy: XXI w. i nie biorą pod uwagi dawki.

Tak, dawki. Nie trzeba pisać nic, o tym, że ludzie zazwyczaj jadają dużo za dużo jakichkolwiek tłuszczy, w tym tłuszczy poddanej skrajnymi metodami obróbki cieplnej i innego przetwarzania, a szkodliwość tłuszczy w nadmiarze dotyczy wszystkich tłuszczy, bo do was - do fanatyków - to i tak nie dotrze.

Akurat smalcu to nie ratuje, ale to szczegół.
@push3k-pro:

Przy alkoholu czy papierosach też będziesz pisał, że brakuje informacji o ilości spożywanego alkoholu i spalanych papierosów?

Poza tym nie jestem wegetarianinem, acz śmiało i uczciwie mogę przyznać, że wiele diet wegetariańskich jest zdrowszych niż zwykły jadłospis Polaka świniojada - choćby z uwagi na wyeliminowanie tłuszczów nasyconych pochodzenia zwierzęcego.
Przy alkoholu czy papierosach też będziesz pisał, że brakuje informacji o ilości spożywanego alkoholu i spalanych papierosów?

@ajron_men: Nie.

choćby z uwagi na wyeliminowanie tłuszczów nasyconych pochodzenia zwierzęcego.

@ajron_men: Ale tu już tak, a to już będzie to co pisałem wcześniej.
wiele diet wegetariańskich jest zdrowszych niż zwykły jadłospis Polaka świniojada

@ajron_men: To nie jest trudne xD
Schabik, smalczyk, golonka, kapuśniak na wędzonce itp, są smaczne, ale może lepiej od święta, a na co dzień mamy polskie przecież kasze, kapusty, dynie, sery, jajka, fasolki, chudsze mięsa (ale nie codziennie) itd. Jak ktoś jest kreatywnym kucharzem, to będzie miał smaczne i zdrowe jedzenie z każdej kuchni świata ¯\_(ツ)_/¯