Wpis z mikrobloga

#usa #emigracja
Latał ktoś z was do Polski z wyłącznie paszportem US? Nie chce mi się polskiego wyrabiać a słyszałem że mogą w Polsce problemy robić. Nie zamierzam siedzieć w Polsce długo i nie zamierzam korzystać z żadnych przywilejów obywatela RP.
Jak to wygląda w praktyce?
  • 27
@Andrzejek13: byly jakies artykuly w sieci o tym. Ja ostatnio jak lecialem z corka, to przyleciala na amerykanskim paszporcie, a wyleciala na Polskim (wyrobilismy na miejscu).

Wszystko tez zalezy od tego jak lecisz. Jezeli masz przesiadke gdzies poza Polska (ale w Schengen), to bedzie ok.

Co do zasady, jezeli masz polskie obywatelstwo, to przed polskik rzadem musisz poslugiwac sie polskimi dokumentami.
@Andrzejek13: żona lata na amerykańskim i było spoko, tylko Niemcy na kontrole ja wzięli, ale j nich zawsze coś jest nie tak, jak masz czas to wyrób, wyrabiałem polski paszport w USA i wyszedł prościej i taniej niż bym go wyrabiał w Polsce, i przysłali mi poczta a nie odbiór osobisty
@wrzesien: @lajsta77: Planuję lecieć bezpośrednio do Polski, trudno, wezmę dzień wolny i pojadę wyrobić ten paszport ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wolę to niż się później stresować całą podróż.

chore te polskie prawo jest

No zgadza się, zrozumiałbym gdybym chciał tam zostać dłużej, pracować itp. Ale ja tylko na chwilę lecę. Jak dla mnie to po prostu wyciąganie kasy i nic więcej, tym bardziej że za paszport