Wpis z mikrobloga

W przyszłym roku w okolicy maja, chciałbym zrobić sobie z żoną road trip po Usa jako ze nie byłem jeszcze w Usa i będzie to pierwszy raz to przydały by mi się jakieś porady od kogoś kto zwiedził juz zachodnie wybrzeże lub posiada jakieś przydatne informacje.

O ile samo spanie w Las vegas czy Los angles nie jest problematyczne to nie bardzo wiem jak ułoży ta trase w sensowny sposób żeby spać w hotelach i mieć przynajmniej jeden dzień na jedno z miejsc oprócz dużych miast gdzie chce spędzić 3-4 dni, namioty odpadaja.

Na wstępie po obliczeniu atrakcji, hotelu, lotu, wynajęcia samochodu, ubezpieczenia, wizy, jedzenia, paliwa itp. wyszło ze spokojnie powinnienem się zmieścić w 23-25 tys zł chyba ze jest coś czego nie wziąłem pod uwagę.

Może również sa jakies inne miejsca ktore warto odwiedzic w okolicach ?

#usa #podroze #roadtrip #pytanie
Pobierz
źródło: comment_ZhmsLg3ZXG4B8XziweMHfvjhHCFxi5Ys.jpg
  • 15
@laminio: na sf nie warto poświecić więcej niż 3 dni, na vegas więcej niż jednego. Na LA najchętniej nie poswiecałbym żadnego. Tracicie bardzo wiele nie jadąc do Utah, na parki narodowe Arches i Bryce canyon. Nie wspominając w ogóle o wielkim kanionie czy kanionie antylopy. Osobiscie zamieniłbym yosemite na Kings Canyon i Sequoia National Park.

Motele masz przy autostradzie w zasadzie co zjazd, polecam sieć motel 6. Nie ma potrzeby rezerwować,
@SmellySocks: dzięki zmodyfikuje trase to tylko wstępny projekt. Czyli rozumiem ze na trasach nie ma problemu z motelami ? I nie sa to jakies motele z robakami itp bo duzo sie naczytałem o takich rzeczach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@laminio: ten wielki kanion który oznaczyłeś na mapie to "mini wersja" prowadzona przez indian. Drogo i np na szklanym balkonie nie możesz robić zdjęć (ale oni chętnie porobią zdjęcia za $100). Jedyna zaleta jest taka, że w jeden dzień da się załatwić, ale nie umywa się to do kanionu "east".
Z SF do Sequoi jechałbym kawałek drogą 1 wybrzeżem do Santa Cruz a potem już najkrótszą trasą. Niewiele nadłożysz a nawet
@laminio: w Vegas jak chcesz zaliczyć imprezę, to najlepiej znajdź dobrego promotora, który cię wpuści bez kolejki/za niższą cenę. Polecam odezwać się tak na dwa tygodnie przed przyjazdem do "G Vegas Roberts" (znajdziesz go na Fejsie) - sprawdzony, dzięki niemu bawiliśmy się w VIP lożach w najlepszych klubach za pół darmo
@laminio: 25 tysiący złotych? Mam nadzieję, że to za dwie osoby, chociaż nawet wtedy jest dobre 50% za dużo. Chyba, że planujesz sypiać w samych 5-gwiazdkowych hotelach. To jest plan na całe 2-3 tygodnie? Tyle można zrobić w nieco ponad tydzień intensywnego zwiedzania.

Kilka sugestii:
- zamiast jechać CA-99 przez środek Kalifornii przejedź CA-1 (Pacific Highway) - jedna z najładniejszych dróg na świecie
- po przejechaniu przez Yosemite odbij
od jazdy przez nudne pustkowie w Nevadzie.


@namrab: @laminio: a ja tu się nie zgodzę. Fakt, że pustkowia Nevady są monotonne, ale jest to coś czego w Europie zupełnie nie ma. Bo fakt, malownicze górki z drzewami są fajne, ale je spotkasz też w innych miejscach. A jazda kilka godzin pustynią w Nevadzie ma swój klimat jakiego nie ma nigdzie indziej.