Wpis z mikrobloga

ALE FRUWA KOT BALBINKA
KOSMONAUTKA MACIUPIŃKA

Po lewej Felicette, pierwszy i jedyny jak dotąd kot w kosmosie, który w 1963 został wystrzelony powyżej linii Karmana; rakieta osiągnęła wysokość 155 km. Kapsuła z kotem wylądowała na spadochronie raptem po kwadransie, a sam kot po 2-3 miesiącach pobytu w laboratorium został uśpiony w celu zbadania elektrod, wszczepionych w mózg.

A po prawej Balbina, która z zajebistych umiejętności to zatrzasnęła się dziś w szafie, ale wnioskując po podobieństwie do Felicette, może jakieś kosmiczne (hehe) osiągnięcia dopiero przed nią.

Filmy z udziałem Tadeusza i Balbiny można oglądać na Instagramie dedykowanym Mirkom i Mirabelkom.

#koty #kosmos #ciekawostki #frytusiacontent
f.....a - ALE FRUWA KOT BALBINKA
KOSMONAUTKA MACIUPIŃKA

Po lewej Felicette, pierw...

źródło: comment_iJCYbKtoct7OZypluyRtdAu7VVrhnvYE.jpg

Pobierz
  • 16
@piotr_forsa: było kilka rzeczy, które chciałam pokazać Mirkom zainteresowanym tymi kitkami, które są u mnie w domu tymczasowym i padło na insta, bo jest lepsze niż YT do takich krótkich filmów :) Docelowo nie będą miały takiego typowego fanowskiego konta na insta, natomiast to konto być może wykorzystam, by w przyszłości pokazać kolejne zwierzęta, które trafią do mnie do domu tymczasowego.