Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jeszcze pomysł na ten błąd? Próbowałem już chyba wszystkiego. Od obniżenia taktowania karty do wartości referencyjnych GTX 1080Ti bo podobno FIFA nie lubi podkręconych kart! XD

Dodawałem klucze w rejestrze. Usuwałem pliki z AppData, instalowałem na czysto sterowniki. itp. itd. Próbowałem gry w oknie w pełnym ekranie.
Nie zamierzam ograniczać żadnych detali klatek czy odpalać tego na 60 Hz. Nie po to kupuję pełny produkt jeszcze z wcześniejszym dostępem, żeby korzystać z jego możliwości w 1/3.

Nie instalowałem chyba jedynie na nowo DirectX 12, ale chyba nie ma pakietu samego jako takiego do instalacji do Windows 10.

Na DirectX 11 całkowicie mrozi mi PCta i wywala grę. Dodatkowo na DX11 nie działa mi G-Sync z monitora ani nie jest wspierane 144Hz odświeżanie.

Na DirectX 12 rozgrywka jest blokowana do 144 Hz działa G-Sync, ale błąd wyskakuje max po 1 meczu. W 9/10 przypadków w trakcie meczu. W przerywnikach też jest problem. Gra wyświetla max 70-80 FPS, gdzie karta ma utylizację około 30%. Tu też chyba powinno się to inaczej odbywać. Flagi na trybunach, kibice itp. w żadnym wypadku nie sprawiają wrażenia płynnej animacji.

EA póki co ma sprawę w dupie. Nikt nie raczy mi na problem odpowiedzieć. A z tego co widzę w internecie problem przewija się dość często już od FIFY 17! Oficjalnego stanowiska brak. Same odpowiedzi od graczy dla graczy. Drugi dzień siedzę i próbuję to rozwiązać. Wolny weekend, w którym miałem sobie pograć zamienił się w szukanie jakiegoś rozwiązania, którego nadal nie znalazłem.

W innych grach problemów brak. Wszystko działa jak należy. FarCry5, Wiedźmin 3 itp. itd.

#fifa19 #pcmasterrace #eacwel
Pobierz
źródło: comment_JwlfyLgnFBAx7UL2oUostajeotdVb3Em.jpg
  • 5
@u-man: Przerobiłem kilka wersji sterowników. Ten problem występuje od FIFY 17, a na pewno od 18. Jest pełno filmów na YT z tym problemem. Żadne rozwiązanie nie działa.
EA nadal nie podała oficjalnego rozwiązania. Problem występuje w większości przypadków u ludzi z mocnymi kartami.

@andek980: Zgłoszone, póki co siedzą cicho. Jutro będę do nich dzwonił.