Wpis z mikrobloga

@stefan8800 w książce jest powiedziane, że lepiej zacząć za nisko niż za wysoko. Dłużej będziesz miał progres. Ja obecnie mam podobnie, przysiady robię w ostatniej po 15. Za pierwszym razem zacząłem za wysoko i potem miałem problem wykonać plan. Jeżeli zrobisz więcej niższym ciężarem będzie dużo lepiej niż jakbyś nie mógł zrobić wymaganej ilości.
@stefan8800: Ogólnie za dużo tych repów, bo skoro 10 ci wyszło w tydzień 1+, to ile wyjdzie Ci w tydzień 3+, 15? a w tydzień 5+? 20?

Ogólnie powinieneś mieć tak dobrany ciężar aby wyszło
Tydzień 5 - 10-12r
Tydzień 3 - 6-8r
Tydzień 1 - 3-5r

Oczywiście to tylko takie ogólne liczby, ale masz pogląd co i jak :) Do tego polecam przeczytać beyond 5/3/1, co to są jokersety, first
Co w ogóle stoi za takim ułożeniem?


@pokey: No to jest kilka rzeczy. Zmienia to całkowicie ułożenie planu i znacząco ułatwia programowanie go pod wysoką intensywność. Tydzień 3 i 1 są to tygodnie gdzie robisz AMRAP + Joker sety oraz jeśli robisz BBB to może być na dużej intensywności 5x3 90%. Tydzień 5 natomiast, jest tygodniem lżejszym, nie robisz AMRAP, nie robisz joker setów, a jak robiłeś BBB 5x3 90% to
@IntruderXXL: Przysiągłbym, że czytałem w 90% identyczny post na jakimś anglojęzycznym forum.

Tydzień 3 i 1 są to tygodnie gdzie robisz AMRAP + Joker sety

Czytałem (nie pamiętam gdzie), że ktoś rozwiązał Joker seta na zasadzie 1x1 TM. Ma to w ogóle sens?

a jak robiłeś BBB 5x3 90%

BBB na takiej intensywności? Zawsze BBB kojarzyło mi się z jakąś olbrzymią objętością w stylu 5x10 60%/

Asysty ciśniesz normalnie.

nie zakłóci
Przysiągłbym, że czytałem w 90% identyczny post na jakimś anglojęzycznym forum.


@pokey: Wiesz bo ja sobie tego nie wymyśliłem :) Ja po prostu wytestowałem kilka wariantów i sam je skleiłem w całość którą ja uważam za najbardziej optymalną.

Czytałem (nie pamiętam gdzie), że ktoś rozwiązał Joker seta na zasadzie 1x1 TM. Ma to w ogóle sens?


Wiesz.... 1x1 trochę za mało, ja wolę 1-4s x1 Joker setów, w zależności od tego
@IntruderXXL: Dzięki wielkie za tłumaczenia. Czuję się trochę jak na wykładzie z Beyond 5/3/1 ;)
Jescze dwa ostatnie pytanie,
czy dla BBB 3x5 80% to za mała objętość?
po seriach głównych preferujesz serie BB tego sameo ćwiczenia (BP+BP) czy mieszanie (BP+ OHP)?
Dzięki wielkie za tłumaczenia. Czuję się trochę jak na wykładzie z Beyond 5/3/1 ;)


@pokey: Spoko, już nie raz pisałem gdyby nie Westside method, to ćwiczyłbym właśnie w sposób 3/5/1 :) I temat ogarniam.

czy dla BBB 3x5 80% to za mała objętość?


Wiesz, BBB to tylko pewien format, modyfikować można wszystko. Tutaj to jest kwestia indywidualna. Jak to czujesz? Ja pamiętam że często po 2-3s kończyłem bo po prostu już
@IntruderXXL:

Bo prawda jest taka że 5/3/1 czy tam 3/5/1 to plan który opiera się głównie na autoregulacji i naprawdę dopasowaniu pod siebie, ogólne wzory działają raczej średnio bym powiedział

Zdaję sobie z tego sprawę, mam świadomość jak wiele jeszcze o treningu musze przeczytać, przetrenowac, przetestować na sobie, żeby wiedzieć coś więcej. Ślędząc moją aktywność tutaj można dojść do wniosku, że więcej pytam niż trenuje ;)
Zdaję sobie z tego sprawę, mam świadomość jak wiele jeszcze o treningu musze przeczytać, przetrenowac, przetestować na sobie, żeby wiedzieć coś więcej.


@pokey: No to masz świetne podejście, ja tak uważam cały czas o sobie :). Naprawdę poza teorią, słuchanie własnego ciała, testowanie na sobie jest bardzo ważne a nawet kluczowe żeby robić optymalny progres.