Wpis z mikrobloga

@emcter: ale wiesz.. ja bym chciał na osobnym urządzeniu mieć, a nie w telefonie. Na telefon będę testował Sygica dla ciężarówek ale to jako takie w razie że ''coś''.
@dryndol: nie miałem do tej pory do czynienia z garminem, natomiast od kilku lat używam tomtoma 5150. Mimo wieku nie jest idealny i kilka razy mnie zawiódł. Jednak mimo wszystko w swojej klasie chyba najlepszy jest właśnie tomtom , a w szczególności na wyspach i uważam jeżeli zaczynasz to na początek tomtom będzie dobrym wyborem. Ja także wkrótce mam zamiar nabyć nowy sprzęt, także jak coś wybierzesz to daj znać :)
@Yogi282: @baqs: @luc: zdania widze podzielone ale generalnie polecacie dwie opcje: TomTom albo Igo + Google Maps. Trochę jestem w rozterce bo przy recenzjach na necie widziałem takie polecające Garmina 770 coś tam (takiego jak w jednym z linków podałem w głównym wpisie) i go chwalili.

Chyba wybiorę wersję dla siebie bardziej odpowiednią (wygodną) i wezmę tego TomToma. Bo średnio mi się widzi korzystanie z dwóch przyrządow jednocześnie. Chce
@dryndol zamiast google maps (poza weryfikacja czy pod adresem rzeczywiście jest firma - spedytorzy w uk lubią strzelić literówkę w kodzie) polecam waze jako weryfikator ruchu i informator o patrolach policji etc. To z niego google maps pobiera dane o ruchu (szkoda że nieudolnie tym bardziej że waze jest dzieckiem Google). Program oparty jest na zgłoszenia h użytkowników.
@Cebulix: @emcter: ja mam problem z IGO i to nawet jadąc osobówką - prowadzi po takich dziurach że głowa mała... Nawet jak poustawiam na trasa szybka itp. to jest kilka wersji drogi jaką można jechać, wybieram tak z grubsza tę co mi się wydaje najbardziej optymalna, ale gdzieś w pobliżu punktu docelowego i tak wjedzie gdzieś w jakieś pole/wąskie uliczki itp. Nie wiem o co z tym chodzi.. znowu ojciec
@dryndol: jak wyżej Igo na tablecie plus gmaps. Jeszcze nie było akcji żebym gdzieś bardzo błądził. A w Mercedesie miałem tomtoma nowego z trafficem i nie byłem z niego zadowolony, słabo prowadził jedynie ten traffic na plus.
@mar111cin: Ja co prawda po Polsce za bardzo nie używam igo bo znam swoje okolice ale na Europie nigdy mnie w krzaki nie wprowadziła. Wiadomo, że nie można też ślepo wierzyć w to co mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cebulix: serio prowadzi po krzakach i to praktycznie co wyjazd.. mało tego, potrafi zrobić tak, że w trakcie trasy każe zjechać gdzieś w bok, objedziesz pół miasta i dopiero z powrotem wróci na trasę...
A wyznaczenie trasy od Jaworu do Polanicy Zdrój za każdym razem było inne i za każdym razem jakimiś polami łąkami itp..
@dryndol: jakiej nawigacji nie wezmiesz to i tak bedziesz sie wspieral gmapsami :D tomtom na niemcy ok, reszta krajow slabo a ze kosztuje sporo to lepiej igo i tablet. Wychodzi taniej no i masz pelnoprawny tablet na kotrym mozesz sobie robic co chcesz.
@baqs: tzn jak to działa z tymi mapami. Mozna je wykorzystać w nawigacji czy po prostu trzeba ręcznie szukać w Gmaps i potem recznie kombinować w Igo. Bo jak trzeba osbno korzystać z dwóch aplikacji to ja nie jestem multitaskowy za bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dryndol: no z reguly u mnie wyglada to tak ze do miejscowosci docelowej jade na navi, a firmy juz szukam na google maps, jak znajde to wtedy wbijam dokladnie na navi.