Wpis z mikrobloga

Prawie 4 miesiące #emigracja ale żeby uściślić, nie jechałem za chlebem i skrobaniem się na życie w pl, chciałem zmienić kraj i po prostu żyć. Wybrałem #irlandia i chyba lepiej wybrać nie mogłem. Zobaczyłem już sporo tutaj - nie koniecznie chodzi o zwiedzanie, i jestem zakochany w tym kraju, wreszcie normalne miejsce do życia, gdzie nikt nikomu nie przeszkadza i nie zazdrości. Jest tu pięknie, żyje się prosto i przyjemnie. Jeszcze takiego czegoś nigdy nie czułem ale trzymam kciuki za ten kraj żeby było tu jak najlepiej i widzę tu perspektywy. Jestem na 4 dni w Polsce i to bardzo smutny powrót. Widzę w ludziach duży stres i tępo życia. Znajomi z byłej pracy którzy pracują po 200h... Na ten moment sądzę że chce tam zostać na bardzo bardzo długo, chce zwiedzać świat ale tam miec swój dom w Irlandii. Nie chcę robić jakiegoś AMA, ale jak ktoś ma jakieś proste pytania dot. Realiów dla "nowego" w Irlandii to śmiało, postaram się pomóc :) #irlandia #ekonomia #dublin #oswiadczenie
  • 103
@pszemekk26 zależy, Polacy się prawie w ogóle nie asymilują dlatego mam w planach w jak największym stopniu stać się polskim Irlandczykiem - na tyle na ile to możliwe - za 20lat będę żył tu więcej niż w Polsce wiec matematyka mówi sama za siebie xd ale ogółem nie ma tu źle jeśli chodzi o jakieś uprzedzenia, wprost można zauważyć że wola Polaków niż żeby stało się to co w uk z kolorowymi
@NamietnyDzwigowy zależy kogo spytasz - teoretycznie drogo i drożej tu jeszcze nie było, a w praktyce więcej z wypłaty zabiera pokój w Krk (z pl wypłaty) niż pokój w Dublinie (z minimalnej) w praktyce nie wiem jak wygląda z zapotrzebowaniem ale na oko jest tu niesamowicie dużo budowanych nowych osiedli więc myślę że raczej tak.
@ra_s not yet
@Seishin: moj kuzyn wrócił po 10 latach jednak do Polski, ponieważ urodził mu się drugi syn a pierwszy już prawie w wieku szkolnym i to był „ostatni” czas. Mówił, że życie dobre ale musisz szanować ich zasady, mówił ze pełno czarnoskórych i cyganów na zasiłkach, w przedszkolu może 30% to były irlandzkie dzieci no i pogoda fatalna lata może słoneczne, ale wietrzne, zimy prawie nie ma tylko wiecznie deszcze i deszcze.
@Wozo bardziej stabilnie niż w pl, i jeśli ktoś mówi że w Irlandii pada to jest to taki deszcz że w Polsce nie bierzesz na niego parasola - przynajmniej tylko z takim miałem styczność przez te Prawie 4 miesiące.
@Seishin: i to mi przeszkadza ani fajnej burzy z piorunami, ani mrozu i śniegu dużego (poza ostatnią zimą ( ͡° ͜ʖ ͡°)) noi brak upału. Ja osobiście lubie takie skrajne zjawiska a tutaj cały czas jest tak nijak. Ale przecież pogoda to tylko jeden z elementów
@miniasss h5! Ja otwarcie powiedziałem - aktualnie mam takie podejście że musiałoby nie wiem co się stać żeby zjechać spowrotem, ew wywioza mnie nogami do przodu xd

@Crow7422 praca na miejscu na luzie ale mieliśmy 20kzl oszczędności. Które szybko stopniały bo miałem incydent w szpitalu itp. Mieliśmy taki poziom angielskiego jak po maturze, więc niby ok ale w Irlandii nie wiele pomocny. Aktualnie dostaliśmy kurs za darmo na który uczęszczamy w Irlandii
Polacy się prawie w ogóle nie asymilują dlatego mam w planach w jak największym stopniu stać się polskim Irlandczykiem


@Seishin: Polish Irish - spokojnie, szczególnie jak się asymilujesz. Natomiast miej świadomość, że za "swojego" nie wezmą ani ciebie, ani prawdopodobnie twoich dzieci. Jak mówili (przy mnie) Irlandczycy by być "stąd" trzeba ~500-600 lat. Ci, którzy są w danym miejscu 170 lat to jeszcze nie "swoi" - i to jest bardzo konkretny