Wpis z mikrobloga

Cześć!
Miał może ktoś z Was styczność z ubezpieczalnią Warta, a konkretnie z ubezpieczeniem mieszkania i zgłoszeniem pękniętej szyby?

W skrócie:
Mam duże podwójne drzwi balkonowe (około 195cm wysokości) - i w jednym skrzydle pękła szyba na całej wysokości - od przeciągu.
Mam w ubezpieczeniu Warty opcję na szyby - i jestem ciekawy jak oni do tego podchodzą?

Zgłosiłem - przyjęli (przez aplikacje).
Teraz proszą o podanie "kosztów wymiany szyby" - bo oni w oparciu o podaną kwotę zaproponują ile kasy mogą w ramach ubezpieczenia wypłacić.
Zastanawiam się czy nie będzie tak, że ja im powiem "650" (tyle telefonicznie mi podała firma od szyb) - a oni (Warta) zaśpiewa "350".
Czy w takiej sytuacji żądać żeby przysłali swojego rzeczoznawce, który wyceni koszt wymiany?
I tutaj też mam obawę, że rzeczoznawca krzyknie "400" - i temat skończony.

Jak to działa? Mieliście z tym styczność?
  • 9
@dawidfischer4: W takiej sytuacji nie żałuję, że zapłaciłem ~240 PLN / rok za pakiet ubezpieczenia domu - kwestia tylko tego, że odkąd mam mieszkanie (7 lat) pierwszy raz coś zgłaszam.

7 x 240 = 1680 - w teorii są teraz 1000 jeszcze na plus na mnie..
@gosiakoprzem do tego za rok bedziesz miala wyższą skladkie bo mialas szkode. Ja mam problem jak sa takie ulewne deszcze i deszczowka na ulicy słabo odbiera . Wtedy woda wdziera mi sie do piwnicy. Od dwoch lat za ubezpieczenie placilem razem okolo 600pln a wyplacili mi juz ponad 3 tys . Ale szczeze to gdzieś bym mial te pieniadze tylko zeby nie miec co roku tego problemu.
Ja nie mam zadnej wspulnoty. Mam dom jednorodzinny i nigdzie nie zglaszalem. Od czasu kiedy polozyli na moim osiedlu asfalt i podniesli cala ulice o jakies 30 cm zaczwlo sie to dziac. Ale tylko jesli jest naprawde ostra ulewa. Woda przelewa się przez kraweznik i wdziera sie na wjazd do garażu który mam pod domem. Zobacze czy ta pompa da rade bo od teraz nie bylo takich deszczy. A ubezpieczalna za 3