Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, Mirabelki pomóżcie bo muszę przemyśleć trochę swoje życie i zrobić jakiś krok kolejny w przód.

Generalnie zaczynam #studia i szukam #praca. Zaczynam kierunek, którego w życiu bym nie ruszył ale podoba mi się to i chciałbym coś robić w tym kierunku więc wjeżdżam w #informatyka. Czy jest sens szukać pracy w jakiś firmach już jeśli w CV nie mam kompletnie nic wpisanego co byłoby związane z informatyką?

Chciałbym się przeprowadzić do #trojmiasto ale najpierw pewnie popracuje dojeżdżając tę godzinę pociągiem czy autem.

Jak to ugryźć? Szukać pracy, która opłaci mi zaoczne studia czy szukać czegoś pod studia co da mi cokolwiek plus staż?
mechaos - Mirki, Mirabelki pomóżcie bo muszę przemyśleć trochę swoje życie i zrobić j...

źródło: comment_lusRFPsF57egwZ3wRzccWCpS3gIwy8bm.jpg

Pobierz
  • 5
@mechaos ja bym w pierwszej kolejności szukał jakiegoś stażu/praktyk it bez wymaganego doświadczenia, ale może Ci być ciężko coś znaleść. Jakbym nic nie znalazl to bym poszukał jakiekolwiek roboty. Co planujesz po tej Infie programowanie, sieci czy coś innego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@temokkor: w pierwszej kolejności miałem zająć się studiami związanymi z grafiką ale #!$%@? nie otworzyło kierunku więc los mnie rzucił tutaj, jak już miałbym coś robić to rzuciłbym się na programowanie..
@mechaos: Ja osobiście bardzo żałuję pobytu na studiach informatycznych (fajnie się studiowało). Poleciłbym Ci robić kursy i szlifować wiedzę z nich. Chyba, że jeszcze nie jesteś sprecyzowany w informatyce chcesz robić, to wtedy studia są odpowiednią częścią życia. I pamiętaj, że warto studiować, ale nie warto się dla studiów zajeździć.

Ps. Szukaj stażu, bo można trafić do dobrej firmy, która może Cię nawet zatrudnić jeśli im się spodoba Twoja praca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtek1653: tylko czy staż umożliwi mi opłacenie studiów, mieszkania i jedzenia? Xd to jest w stażu najgorsze, że jest groszowy lub w ogóle mało płatny...
Może znajdziesz jakąś firmę. Poskładaj cv. Wiem, że na rynku jest kilka firm, które oferują płacę + zakwaterowanie dla studentów. Jeśli wykażesz się jakąś inicjatywą, to nawet szkolenie załatwią. Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Tak że powodzenia.