Wpis z mikrobloga

witam. Od kilku dni mam problemy z internetem na ps4. Mianowicie podczas gry mam okropne lagi, przyspieszeni itp. #!$%@? to w #!$%@?. Lacze sie przez wifi ma ps4. Gdy polacze sie przez kabel to smiga elegancko. Bylem u dostawcy internetu i #!$%@? cwel mowil ze mam najszybszy internet jaki moze byc i wina lezy po mojej stronie. Dodam, ze jeszcze miesiac temu bylo wszystko ok, zero lagow ma wifi mialem. Teraz udreka jest wejscie w sklep na ps store bo laduje sie w #!$%@? dluugo. Jak robie test lacza na pleju to raz pokazuje wysylankd 3mb/s a zrobie test sekunde pozniej i juz pokazuje mi 30mbs. Tak to #!$%@? ze #!$%@?!!! Zeby grac na kablu musze go przeciagnac przez caly pokoj co mi sie nie usmiecha. Da sie to jakos ustawic? Nie wiem, zeby wifi bylo sfukoswane na ps4 jakos czy co bo za #!$%@? nie wiem o co chodzi
#fifa19 #ut #ps4 #internet
  • 5
Gdy polacze sie przez kabel to smiga elegancko.


@krsu: więc to twoja wina a nie dostawcy, skoro mówisz, że na tym samym internecie ale po kablu działa dobrze. Nie masz nic więcej podpięte pod wifi? Nie zmieniłeś położenia routera/konsoli? Nie postawiłeś nic na drodze sygnału nowego? Na innych urządzeniach wifi działa dobrze z tej odleglości?
@krsu: Ja miałem podobny problem i rozwiązaniem był kabel albo router 5Ghz. Mieszkałem wtedy w bloku i zbyt duża ilość routerów w bloku zakłócała połączenie między wi-fi, a ps4. Jak włączyłem tryb 5Ghz na routerze to żaden sprzęt oprócz ps4 nie odbierał internetu, bo po prostu na nich nie działa 5Ghz. Końcowo przeciągnąłem 10m kabel ethernet.
@krsu: Najpierw musisz zobaczyć czy twój router to obsługuje. Sam sprawdź albo podaj nazwę routera. Jak ma 5Ghz to wchodzisz na ustawienia routera w przeglądarce wpisując adres lokalany 192.168.x.x i tam powinno gdzieś być "włącz 5Ghz", ale tak jak mówię, jak to odpalisz to nawet na mirko nie wejdziesz na wifi. Musiałbyś kabel do kompa podłączyć, aby zmienić z powrotem na 2.4 Ghz.