Wpis z mikrobloga

Mirki,
Będziemy to jakiś większy problem w przypadku budowania masy jeżeli planem FBW(same wielostawy) zamiast 3 serii będę robić 2 serie zachowując ta sama objętość, czyli jak robiłem 3x8 to będę robić 2x12(oczywiście ciężar trochę spadnie)

Pytam bo nie wiem czy jest sens się tak bawić. Zmieniam dlatego że mi zależy na czasie i szybciej jest mi zrobić 2 serie.

#silownia #mikrokoksy
  • 22
@mynameis60: źle napisałem, zostawię ta samą liczbę powtórzeń ale jednak ciężar trochę spadnie zeby uzyskać ten efekt. Czyli w jakimś stopniu przyrost masy będzie "spowolniony"?
@leevi zasada która uznaje by były efekty to 4 serie na mięśnie duze, 3 serie na mięśnie małe, jeśli zmniejszasz serie mięśnie nie mają bodźca żeby rosnąć. Najlepszym sposobem jest założyć dziennik treningowy i zapisywać co i jak z jakim ciężarem, na koniec wszystko sumujesz i widzisz ile ton podniosles
@leevi: to nie chodzi o samą objetość.
To by było bez sensu.
Wtedy by sie brało jakiś śmieszny ciężar i machało po 50 razy. Na przykład 1 x 50 x 40kg, zamiast na przykład 4 x 5 x 100 kg.

Liczy sie bardziej liczba serii, a nie całkowita objętość, i to serii roboczych, a nie rozgrzewkowych.
Jak nie dochodzisz w serii minimum do RPE 8 to tak jakby jej nie było
@151346136: Czyli trening, który opiera się na 3 seriach i 8 powtórzeniach każda nie jest dobrym wyborem?
W przypadku FBW wszystkie ćwiczenia są wykonywane 3x w tygodniu po 8 powtórzeń - nie jest to dobry bodziec?
Lepiej będzie wskoczyć na 4 serie i uciąć powtórzenia na/do6?
@leevi: krótko tak.

dłużej: rób wszystkie serie do założonego RPE, nie muszą być równej długości, nie muszą byc tym samym ciężarem.
ja ostatnio robiłem 100 x 5, 100 x 4, 100 x 4, 95 x 4, 95 x 4, 95 x 3
Ani liczba repów nie jest taka sama, jak i ciężar się zmienił.

Robiąc 4 serie po 6 repów tym samym ciężarem, pierwsza seria będzie za lekka, pewnie nawet pierwsze
@leevi: jeszcze musisz uważać na regenerację.
możesz się nie zregenerować by ćwiczyć co drugi dzień partię.
liczbę serii, intensywność i częstotliwość musisz dobrać pod siebie.
Trening nie będzie miał sensu jak się nie zregenerujesz.

Musisz wyczuć, czy 4 serie jest ok, na trening 3 razy w tygodniu, może byc ok, może być za dużo.
@151346136: no przetestuje sobie, wskoczę pewnie na 4x6 i lekko podbije ciężar.
Kiedyś fbw robiłem typowo siłowo 5x5 no ale niestety wiązało się to z ciężkim obciążeniem dla mnie jak u układu nerwowego i dlatego nie jest to dla mnie optymalne rozwiązanie bo siłownię traktuje jako dodatek.

Musisz wyczuć, czy 4 serie jest ok, na trening 3 razy w tygodniu, może byc ok, może być za dużo


Ty piszesz że może
@leevi: nie wiem czy 3 będzie ok, czy nie będzie za mało, za dużo raczej nie będzie. Musisz sam sprawdzić.
Ja preferuje trening partii dwa razy w tygodniu, wtedy przynajmniej nie musze się srać, czy nie za mocno pocisnąłem, bo mając 4 dni regeneracji mogę się styrać konkretnie, a mając 3 tylko trochę mniej.

zwyczajnie, zaczynam od 100, robię 5, póxniej 4, póxniej 4, ale czuję, że nastepna juz bez szans
@151346136: To u mnie nie masz szans, za dużo tych sesji by było w tygodniu.
Tak ja pisałem, siłownia u mnie to tylko dodatek. Bede się bawić tymi seriami i zobaczę na jakich zakresach będę się dobrze czuć.
@leevi: rób to FBW, pewnie.
ale rozważyłbym na przykład przeplatanie siadu z MC
jak i ławy z OHP
wtedy możesz mocniej pocisnąc te partie, bo na nastepnym treningu nie będziesz ich robił.
i czasowo też lepiej Ci wyjdzie, a pisałeś, że chodzi Ci też o czas
@151346136: To znaczy ćwiczę dwoma wersjami A i B dlatego z MC i siadami wychodzi tak ze niestety są raz w tygodniu tylko ćwiczone.
A - martwy,
B- siady,
reszta ćwiczeń jest prawie taka sama niezależnie od wersji.
@leevi: możesz dać jeszcze
A- ława
B- OHP
I wtedy masz więcej czasu, mocniej przetrenujesz partie, nie martwisz się o regenrację, bo jest wystarczająca przerwa by sie konkretniej styrać
a może nawet znajdziesz czas na jakies akcesoria.
Bica i trica warto robić osobno. Łapa jest ważna!
@151346136: Widziałem kiedyś Saker od wk wklejał taka wersje z podzielonym treningiem dla klaty i ohp w przypadku FBW.
Szczerze, nie jestem do tego przekonany ponieważ psychicznie jest mi lepiej zrobić te dwa ćwiczenia na jednym treningu.