Wpis z mikrobloga

Hej,
potrzebuje pomocy w składaniu kompa. Z zasilacza (be quiet! 500W Pure Power 10) mam dwie takie wtyczki (CPU1 P4 / CPU2 P8). Wpinając je na różne sposoby (obie czy po jednej wtyczce) w to 8 pinowe gniazdo na płycie (MSI B360-A PRO) komputer nie chce ruszyć. Jeden obrót wszystkich wentylatorów i zapalona na chwilę na biało dioda EZ Debug LED na płycie. Nie wiem, może coś jest niekompatybilne? Procesor wyciągnąłem i zamontowałem ponownie.

#komputery #pcmasterrace
Hub3rt - Hej,
potrzebuje pomocy w składaniu kompa. Z zasilacza (be quiet! 500W Pure ...

źródło: comment_GMTRdDQKAJsAAxv4cw3QSYSbx5F7yjAI.jpg

Pobierz
  • 33
@micholek: @Christophy: Nie wiem jak zweryfikować czy 24-pinowe działa ale wpięte jest porządnie. Nie wiem czy aby to sprawdzić to muszę podpinać resztę - RAM jest wpięty i podłączony wentylator procesora. Wszystkie 3 wiatraki z obudowy i ten z procesora działają i komputer chodzi tylko w przypadku gdy właśnie to zasilanie jest całkowicie wypięte jak na zdjęciu.
@Hub3rt: Wpięte muszą być obie. Za wiele kombinacji nie masz, bo gniazdo ma połowę pinów z "kwadratowym" przekrojem. Jak nie startuje to może być wiele przyczyn: płyta, zasilacz. A karta graficzna dostała prąd?
@stiven777 @micholek @Christophy: W pewnym momencie kartę podpiąłem ale nadal to samo. Okej, no wiem, że na pewno obie muszą być wpięte skoro tak mówicie. Chyba pozostaje mi w takim razie sprawdzić w innym kompie zasilacz i nie wiem może też płytę właśnie. Można wykluczyć procesor mimo, że EZ Debug LED świeci przy CPU?
Z drugiej strony jednak czy jakby któreś z nich (płyta/zasilacz) były uszkodzone to nawet na ten moment wszystko by ruszyło jak teraz robi jeden obrót czy może nie powinno nic się dziać?
@Hub3rt: EZ Debug LED działa tak: "These LEDs indicate the status of key components during booting process. When an error is occurred, the corresponding LED stays lit until the problem is solved." Zatem jeśli GAŚNIE to nie ma powodu aby się tym martwić. Płyta obsługuje procesor który wsadziłeś i RAM na 100%?