Wpis z mikrobloga

No to się porobiło. Po weekendzie będzie grubo ponad 2mln :) W takich chwilach wraca mi wiara... wiara w Polaków.

„Drogówka” - 1,02 mln
„Wołyń” - 1,45 mln
„Kler”- 1,73 mln (po tygodniu wyświetlania w kinach)

Prawa do wyświetlania zostały sprzedane do rekordowej liczby państw, obejmujących kraje Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA)

#bekazkatoli #kino
  • 66
  • Odpowiedz
, nawet jeśli poszłoby 38 mln Polaków z powodu gównoburzy (bo ona jest głównym powodem zainteresowania) nie miałoby to żadnego znaczenia dlatego, że ten film nie jest stricte dokumentem.


@Glowa_Pelna_Pomyslow: Co? xDDD jeżeli ludzie masowo idą na film krytykujący księży to przecież wyraźny dla nich sygnał że owieczki zaczynają się buntować i należy zmienić swoje postępowanie
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: nie wiem czy widziałeś ten film, ale zdecydowanie nie jest to film jednostronny "obnażający" prawdę i tylko prawdę o kościele katolickim. Sprowadzanie narracji Smarzowskiego do poziomu "Botoksu" jest mocno krzywdzące. Postaci księży nie są jednoznacznie złe, pokazują głównie słabości ludzkie. Czytając różne recenzje przed filmem byłam przekonana, że jest to film, który faktycznie uderza w kler, a de facto tak nie jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@agataen: no.. Ale zauważ że te słabości są tak wyeksponowane, przesadzone że bardziej się już nie dało. Obejrzałem, dobre kino. Natomiast dużo ludzi podchodzi do tego filmu w zły sposób, tak jakby ten film był dokumentem
  • Odpowiedz
W takich chwilach wraca mi wiara... wiara w Polaków.


@lakukaracza_:

ludzie chodzą do kina bo wszędzie nadają o tym filmie i są ciekawi

patrzą się w ekran pepeface.jpg

ok, spoko film andrzej

tyle jeśli chodzi o refleksje

uja to ma się do sytuacji społecznej i politycznej w kraju, dalej rządzą i kandydują debile, ludzie dalej głupieją

wraca mi wiara... wiara w polaków

K.
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: no nie wiem czy są przesadzone. Wyeksponowane tak - w końcu taki był zamysł. Widzę wiele sytuacji w kościele "od środka" i niestety te sytuacje nie są wymyślone przez reżysera. Jedyne z czym bezpośrednio się nie zetknęłam to pedofilia. Natomiast moje wnioski z filmu odbiegają nieco od najpopularniejszych opinii. Film ukazuje słabości, ale także próbę walki z nimi, stanięcie w prawdzie z samym sobą, no i frazesy stare jak świat
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: najlepsza darmowa reklama ever. ale tak było zawsze, chcesz mieć świetną promocję swoich prac? wystarczy, że pozwolisz swojemu wrogowi #!$%@?ć się do swoich prac. rozgłos murowany!
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Ciekawe czy kościół dalej będzie przyjmował postawę jakby ten film pokazywał same oszczerstwa, które nie miały nigdy miejsca. Sądzę, że kościołowi nie zaszkodzi sam film tak jak ich postawa. Mówiąc o filmie że jest zły pokazuje nieprawdę jeszcze przed premierą i nawoływanie do bojkotu. Gdyby kościół poczekał z wnioskami do premiery, odniósł się merytorycznie do sytuacji pokazanych w filmie i przede wszystkim się przyznał że zdarzają się takie sytuacje sądzę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@agataen: no w tym filmie był jeden ksiądz, który mimo iż święty nie był, to można uznać jako postać zdecydowanie pozytywną. Reszta to alkusy, pedofile, biznesmeni, dziwkarze i można szukać dalej :p ja nie mówię że takich przypadków nie ma, bo są, ale bez przesady :P
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: jest się z czego cieszyć, że kolejny gówniany film zyskuje atencję jakby był dziełem tysiąclecia.... to raczej powód do wstydu, że taki chłam ma taką oglądalność... no ale patrząc po tym co ludzie oglądają w TV jakoś mnie to nie dziwi.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: a ciekawe ile jest osób takich jak ja. Chętnie bym się przeszedł, ale na seanse po południu/wieczorem przez cały tydzień bilety wykupione albo zostały pojedyncze miejsca pod ekranem. Kino w małym mieście, do następnego mam jakieś 50-70 km to nie będę specjalnie jechał bo jak chcę popatrzeć na patologicznych księży to mam więcej takich parafii w mieście niż kin;) u mnie na rejonie akurat księża zawsze spoko się trafiali, nawet
  • Odpowiedz