Wpis z mikrobloga

@p0tato: Jako pracodawca, zatrudniajacy w IT - warto. Chyba ze jestes tak zajebisty, ze duzo sie udzielasz, publikujesz, prowadzisz jakies prelekcje. Ale mimo wszystko brak mgr z IT zamknie Ci niektore drzwi. Bo po prostu nie bedziesz mial dobrych podstaw. Koniec kropka.
No chyba ze robisz tylko frontend ;)
to zalezy czym sie zajmujesz, ogolnie niektore korpo mocno klada nacisk na wyksztalcenie, polecalbym wlasnie indywidualna organizacje studiow aby uniknac 'zapchaj dziur'
@bst: O czym świadczy magister w kwestii kwalifikacji kandydata? Mówimy tu ogólnie o magistrze niekoniecznie programowania. Ja swojego magistra nie obroniłem bo uznałem, że robienie bzdurnej pracy jest stratą czasu. Dużo wiecej się uczyłem w pracy na codzień.
  • 0
@cwlmod o tym ze ta koszmarna ilosc matmy jaka mial nauczyla go abstrakcyjnego myslenia, ze zna podstawowe problemy algorytmiczne, ze zna matematyke dyskretna, statystyke.
Oczywiscie firmy sa rozne, my mrg/inz IT lub podobny wymagamy. I do tego jestem swinia bo potrafie zadac pytanie z dyskretnej :)
Wiec lepiej miec niz nie miec.
@bst: Po co ci matematyk na stanowisko programisty? Pewnie że świnia jesteś jeśli zadajesz pytania z dupy. Ale to już twoja sprawa jeśli nie potrafisz dobrać kandydatów. Czy w ogłoszeniu piszesz, że matematyka dyskretna jest wymagana lub inne wymagania wskazują na taką wiedzę?

Dobry programista wcale nie musi być geniuszem algorytmicznym. Po co ci doktorat z matmy do tworzenia serwisu dla sklepu internetowego?

Wiesz o tym, że oprócz studiów matematycznych i
@cwlmod:
1. Piszemy ze wymagane wyższe z IT lub pokrewnych.
2. Nie tworzymy sklepow internetowych, robimy min soft dla firm medycznych i prawniczych, glownie za oceanem.
3. Chyba wydaje Ci sie, ze programista to glownie sklepy i CMS. Po prawie 20 latach w IT i ponad 100 programistach jacy przeszli przez moje rece/dzialy widze roznice w jakosci kodu i bieglosci radzenia sobie z problemami miedzy ludzmi ktorzy maja tego inz/mgr IT
@bst:

1. Piszemy ze wymagane wyższe z IT lub pokrewnych.


Ja robiłem magistra z telekomunikacji i oprócz garstki przedmiotów to była strata czasu.

2. Nie tworzymy sklepow internetowych, robimy min soft dla firm medycznych i prawniczych, glownie za oceanem.

3. Chyba wydaje Ci sie, ze programista to glownie sklepy i CMS.


Myślę że jednak większość typowych projektów to właśnie te sklepy. Boom na programistów nie jest spowodowany masowym budowaniem szpitali tylko
@cwlmod: Właśnie doskonale napisałeś. Jak chcesz robić sklepy internetowe to żadne wykształcenie nie jest potrzebne. Chyba ze chcesz robić naprawdę mega rzeczy to już jest niezłe sito jeżeli chodzi o zatrudnianie.