Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam urządzenia do telewizora, które będzie działało jako BT odbiornik I nadajnik.
To znaczy: jedną część wpinam do TV, a drugą na złącze jack'a w słuchawkach. W ten sposób chciałbym zrobić ze słuchawek przewodowych, słuchawki bluetooth. Ogólnie nie zależy mi bardzo na jakiejś mega kozackiej jakości dźwięku, jedynie na jak najmniejszym lagu w przesyle. Urządzenia szukam dla dziadka żeby mu ułatwić oglądanie TV (a więc głównie seriale, sport, wiadomości). Budżet to około 200zł (z hakiem) na całość, a więc słuchawki + BT odbiornik/nadajnik.

Słuchawki na pewno zamknięte wokół uszne, wstępnie wybór padł na AKG K72 bo wydają się duże i wygodne. Pytanie dotyczy głównie tego BT-urządzenia, choć chętnie posłucham też przykładów innych słuchawek, jedynie z zachowaniem warunku, że muszą być one duże (zamknięte wokół uszne) i jak najwygodniejsze do długich sesji.

#audiofile #audio #dzwiek #elektronika #sluchawki #bluetooth #pytaniedoeksperta #audiofilia
  • 5
@LouisCypher: generalnie są takie gotowe słuchawki z transmiterem radiowym (nie jest to BT tylko jakiś nadajnik analogowy FM w paśmie 433MHz) i jest to najprostsze rozwiązanie. https://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodowe-do-tv-wirelles-i4986023357.html

Haczyk jest taki, że w TV na 99% włożenie wtyczki jack słuchawek spowoduje wyłączenie wbudowanego głośnika, więc tylko dziadek będzie słyszeć. Rozwiązaniem będzie otwarcie obudowy telewizora i mała przeróbka portu, ale do tego trzeba mieć minimalne pojęcie o lutowaniu no i traci się gwarancję.
@mateusza miał już swego czasu coś podobnego (a nawet droższe niż te z aukcji) i niestety, rozpadło mu się to dosyć szybko (komfort był też fatalny, ale to już przez wykonanie muszli). Najchętniej to właśnie bym mu skleił taki zestaw - wybrane spoko słuchawki + transmiter/odbiornik, wtedy mam pełną kontrolę nad tym co mu kupuję...
Ps ale dzięki i tak za pomoc :)
@Atariauke a jest do ogarnięcia coś bezprzewodowego fajnego za 150zł (może być nawet trochę więcej)? Zawsze myślałem, że sensowne bezprzewodowe słuchawki to cena o parę stówek wyższa niż zadeklarowana przeze mnie. Będę bardzo wdzięczny za przykłady. Tak jak mówię, zależy mi bardzo na komforcie, bo w sumie to dosyć sporo tej telewizji ogląda :)