Wpis z mikrobloga

Mirki mam dylemat. Wpadłem na genialny pomysł żeby nowy TV Philipsa połączyć ze starymi głośnikami 5.1 Logitecha (mam do nich sentyment i jednak żaden soundbar nie da mi takiego dźwięku przestrzennego). Głośniki mają wyjście 3x jack, postanowiłem użyć oryginalnej przejściówki na 2x RCA, tylko że TV nie ma wyjścia audio RCA. Wyjście takie ma co prawda dekoder, z którego korzystam, ale dźwięk jest bardzo wyciszony i nie w 5.1. Doszedłem do wniosku, że jedyna opcja to połączenie się do TV przez kabel Toslink, tylko teraz przychodzi kwestia konwertera na Toslink -> 3x jack. W Polsce znalazłem jedynie Toslink -> RCA, tylko obawiam się utraty jakości przy przejściu Toslink -> RCA -> 3x jack no i to zawsze dodatkowe przewody. Pytanie czy coś takiego się sprawdzi: https://www.amazon.com/Digital-Decoder-Converter-Optical-5-1-Channel/dp/B07116VKTR/ref=sr_1_fkmr1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1539809886&sr=1-2-fkmr1&keywords=panlong+5.1+audio+gear

No i kwestia czy będzie to faktycznie dźwięk 5.1, bo jeśli nie to mogę sobie kupić najtańszy rozgałęźnik jack i podłączyć głośniki do wyjścia słuchawkowego w telewizorze.
#kiciochpyta #audio #audiokable #technika #surround #digital #kable #sprzetaudio #telewizory #telewizja #logitech
  • 9
@Crea: wiem, że telewizor musi mieć jeszcze źródło dźwięku przestrzennego, ale jeśli dostaje dźwięk z filmu czy gry dźwięk przestrzenny to wyjściem optycznym chyba tez go dalej przekazuje, a amplituner przetworzy mi go na dźwięk 5.1, czy źle myśle?
@adizj: Generalnie dźwięk przestrzenny masz w grach/wysoko budżetowych produkcjach filmowych i czasem w muzyce. Jak raz w tygodniu będziesz miał styczność z 5.1 to warto ;)
W tym modelu TV jedynie z optyka puścisz dźwięk na wszystkie satelity i suba Logitecha . Szukaj konkretnego konwertera . Nie patrz na ilość wejść / wyjść . Z doświadczenia wiem, że im bardziej 'nafaszerowany' gniazdami to najszybciej wyląduje w koszu. Ciebie interesują na wejściu optyk, na wyjściu 3x jack 3,5 zielony, niebieski, różowy. Podeślij nam co znajdziesz jeszcze przed zakupem. Poszukaj również opinii w internecie na temat danego produktu.