Wpis z mikrobloga

Zainspirowany @dr_love postanowiłem odświeżyć swój gust w #perfumy , który został się jeszcze w wieku młodzieńczym (Adidasy, Str8, Calvin Klein itd.) Tydzień temu zamówiłem sobie po 2ml buteleczki z odlewkiperfum.pl i chce się podzielić moimi odczuciami. Zaznaczam tutaj raczej, że nie mam super nosa i nie wyczuwać subtelnych różnic poszczególnych aromatów perfum.

Yves Saint Laurent Kouros Silver oraz Ermenegildo Zegna Uomo Absolute
Mam wrażenie, że z tymi zapachami przesadziłem i za bardzo zaczęły mi się zlewać. Oba są według mnie dobre i eleganckie. Nieco ostry aromat. Choć mam wrażenie, że długo sięnie utrzymują. Muszę je jednak dłużej protestować aby wydać werdykt.

Yves Saint Laurent Rive Gauche Pour Homme
Bardzo przyjemny zapach. Jakby trochę słodki, trochę kwiatowy. Po godzinie chodzenia w nim miałem wrażenia jakbym się wysmarował pianką do golenia - bardzo pozytywne odczucie czystości

Christian Dior Homme
Na początku jakby świeży gips albo puder. Po 5 -10 min ten aromat się rozwiewa i zostaje takie wrażenie zapachu słodkiej pudrowanej skóry (w sensie materiału).

Calvin Klein Obsession for Men
Fajny i bardzo wyraźny zapach. Coś jakby orientalne przyprawy, cynamon kardamon itd. Akurat lubię te przyprawy. Więc z chęcią bym taki lub zapach sobie zakupił.

Tom Ford Noir de Noir
Chyba moje największe zaskoczenie i najbardziej mi się spodobały. Mógłbym je wąchać i wąchać. Długo się utrzymują na ciele - choć raczej przy skórze. Ubrania pachną nimi na następny dzień. Szkoda, że są takie drogie. Chętnie bym kupił cały flakon gdyby były co najmniej o połowę tańsze.

Bonus
Chanel Coco Mademoiselle
Zamówiłem dla dziewczyny. Podobno nie jej zapach (woli bardziej słodkie), lecz mimo to jest ładny i długo się utrzymuje. Mi się przynajmniej podoba.

Podsumowując:
Dzięki @dr_love za inspiracje.
Trochę poszerzyłem swoją swój gust perfumowy.
Szukam teraz zapachu podobnego do Tom Ford Noir (ale bardziej przystępnego cenowo) oraz jakiegoś mocno korzennego jak Calvin Klein Obsession.
  • 17
@ZMWONZPL: chanel jest nic nie warty natomiast szanuje za toma forda, może noir to nie najlepszy wybór, ale tak czy siak całkiem nieźle. Jeśli chodzi o korzenne-lekko cytrusowe zapachy polecam TdH albo klasykę creed viking. Jako baze polecam molecue 01. Calvin klein jest dla plebsu.
@Jungwirt: Ja wychodzę z założenia, że jeśli mi się jakiś zapach podoba i w miarę dobrze trzyma to jest ok. Jeśli Calvin Klein jest dla plebsu to dla kogo jest adidas xD. Z chęcią bym wypróbował creed viking, bo opisu i recenzji wydają się fajne, ale 1 731,25 za 100 ml flakonik to trochę zaporowa cena. Za sam tester mogę kupić inne porządne perfumy. xD Co do Toma Forda to w
@Lukasq tak. Bardzo. Club de nuit intense men to też klon ale perfum Creed Aventus, czyli inna bajka. Ale Club de nuit intense women to tylko nazwa marketingowa, ja noszę to bez problemów, w końcu to klon Noir de Noir, który nie jest przecież wyłącznie kobiecy. Zobacz sobie recenzje na YouTube
@Lukasq: po 1. zobacz recenzje tych perfum, sa na YouTube (a jesli chodzi o Club De Nuit Intense men to jest ich w cholere bo to najbardziej znany klon Aventusa). Po 2. firma jak firma, niektore perfumy maja lepszej jakosci, inne gorszej. Po 3. Ja wyczuwam roznice tylko jak mam Aventusa na jednej, CDNI na drugiej i wiem ktory jest ktory( to samo z TF NdN - CDNI Women). Gdyby ktos
z damskich (ktorych uzywa tylko zona) podoba mi sie kopia Mademoiselle (Armaf Club De Nuit for Women - zauwaz ze "Club De Nuit" powtarza sie dosyc czesto, dlatego trzeba zwracac uwage na te dopiski Intense men, intense Women itp) i jeszcze jeden, ktorego ani nazwy nie pamietam. Z meskich lubie CDNI Men, Tres Nuit (ale na mnie srednia trwalosc), Craze (na zime bardzo lubie, to klon Pegasusa), La Parfait. Ale generalnie nie
zawsze dostawalem miedzy 2 a 3 tygodnie po zamowieniu. Tylko uwaga - wysylka jak kupowalem kosztowala 19 dolarow dlatego warto wziac wiecej prduktow, zeby sie rozlozyla. Inna sprawa ze jak dodawalem produkty do koszyka to po kilku dniach dostawalem kod rabatowy najpierw 3, pozniej 5 a na koncu 8% zeby mnie przekonac do zrealizowania zamowienia:)