Wpis z mikrobloga

Tak czytam o tym dzisiejszym #protest #taxi planowanym w #warszawa na 12 i cierpy ostrzegają, że "Przejazd ma być zorganizowany w zgodzie z przepisami ruchu drogowego - aż do przesady. - Jedziemy zgodnie z przepisami ruchu drogowego, więc zatrzymujemy się na każdym skrzyżowaniu, ustępujemy pierwszeństwa itp. Efekt tego będzie taki, że przejazd kolumny przez skrzyżowanie zajmie 10 razy więcej czasu, niż przy asyście policji - piszą w oświadczeniu taksówkarze." (źródło Onet ) i takie myśli mi się w głowie kłębią: 1.) nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo korkuję miasto jeżdżąc zgodnie z przepisami po mieście; 2.) czyli ci debile sami się przyznają, że normalnie to tak nie jeżdżą? Elita kierowców, z licencją...taxi = hiv. Debil zawsze pozostanie debilem...aż mi ich szkoda...albo nie, niech giną!
  • 18
@banczi: Tutaj raczej chodzi o przesadne stosowanie się np do "szczególnej ostrożności" typu zwalnianie do 20kmh przy każdym przejściu dla pieszych lub zatoczce autobusowej, przejeżdżanie przez skrzyżowania 30kmh, powolne ruszanie spod świateł
@daox: no ale zgodnie z tym co tam onet napisał, oni wcale nie mają zgody policji na przejazd => nie będzie asysty policji => nie ma mowy o konwoju i nieobowiązywaniu świateł.
@CzeXD: hmm a czy czasem kodeks nie mówi o takiej jeździe, która nie utrudnia poruszania się innym? Na kursie uczą jazdy dynamicznej a jednocześnie bezpiecznej. Jeśli będą zwalniać do 20 przy przejściach bez świateł to nic się nie stanie i nikomu nie zaszkodzą. Jak zaczną przy przejściach z ruchem kierowanym, ja już bym to podciągnął pod stwarzanie zagrożenia w ruchu...
Ja to czekam kiedy oni w końcu zrozumieją ze uber a) jest tańszy b) szybszy c) nie ma w nim starych zgredow którzy pierdoła i śmierdzą odświeżacze w starym kopcącym mercu .
@daox: Hmm najstarsza Dacia (Logan) może być z 2004r, co innego Mercedes 190d - taxi krull ;) Fakt, są 190 w lepszym stanie niż taka Dacia, ale to na dwoje babka wróżyła...
Ja to czekam kiedy oni w końcu zrozumieją ze uber a) jest tańszy b) szybszy c) nie ma w nim starych zgredow którzy pierdoła i śmierdzą odświeżacze w starym kopcącym mercu .


@banczi @daox @prykelson: Jak może być szybszy jeśli Uber to zwykły samochód który musi się stosować do wszystkich ograniczeń nie może wjeżdżać na bus pasy i na zakazy?
Taniość to też dyskusyjna sprawa bo na uberze jest coś 1,7km
@Robert_K: Czy może to zmienili ostatnim czasie? Bo jakiś czas temu znajomy mial propozycje (za całe 100zl:) na spisanie fikcyjnej umowy użyczenia samochodu żeby ktoś mógł jeździć autem z właśnie 2000r.
@prykelson: Ja piszę o rynku warszawskim gdzie są korporacje jeżdżące już od 1,6 czy chyba nawet 1,4 jak tanie taxi (chyba same dacie:) czy jakieś euro (gdzie przyjmą nawet rocznik 2010) ichyba one bardziej psują rynek niż uber który ma 1,7 a jak jest wieksze zapotrzebowanie to mnożniki podwyższają tą kwotę.