Wpis z mikrobloga

Myślicie, że to #smiesznypiesek ? A to jest lisek. Spotkany w azylu dla zwierząt Northsomerset Bird of Prey Centre niedaleko od #bristol w kierunku Weston-super-Mare w ładnej okolicy. Wbrew nazwie mieszkają tam nie tylko ptaki drapieżne (zdjęcie jednego z nich w komentarzu), ale zwierzęta różnych gatunków np. lisy, szopy, surykatki, które znalazły się tam z różnych powodów: uciekły, zostały zabrane właścicielowi albo zostały znalezione i nie można ich wypuścić na wolność, bo gatunek nie występuje naturalnie w #uk Nie wiem, czy takie azyle są popularne w Polsce, ale w UK wydają mi się dość częste i ciekawe, więc jeszcze o nich napiszę.
Do tego azylu nie można tak sobie przyjść - kilka razy do roku (wiosna-jesień) organizowane są dni otwarte i można zobaczyć azyl i np. trening ptaków drapieżnych, posłuchać wykładu pracujących tam wolontariuszy itd. W tym azylu byłam jakoś w sierpniu - akurat upał, tłum ludzi, mało miejsca i wstęp chyba 4,5 za osobę. Poza tym organizują różne wydarzenia. Najbliższy event będzie z okazji #halloween więc jak ktoś jest w okolicy i nie ma jeszcze planów, to może warto się tam wybrać, żeby potrzymać na ręku sowę albo pogłaskać węża. Program wygląda ciekawie, a cena przystępna. Sama się zastanawiam ;-)

#zpturystyka - pod moim tagiem znajdziecie więcej ciekawych relacji z Walii, UK i nie tylko
#zwierzaczki #zwierzeta
Pobierz Z.....o - Myślicie, że to #smiesznypiesek ? A to jest lisek. Spotkany w azylu dla zwi...
źródło: comment_2uiMG6X00oLHQ6NJkG4ee4OyBNRR1YH0.jpg
  • 5