Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że cieszę się z wyników wyborów w moich okolicach. Generalnie rządy zaczynają powoli przejmować ludzie młodzi, niepamiętający komuny, nieskażeni układami (ʘʘ)

Wójtem mojej gminy został po raz kolejny (na 4. kadencję!) specjalista, człowiek zupełnie niemedialny, ale konkretny, inteligentny i rozważny, do tego umiejący liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) (skończył matematykę na UAM). W sumie w tym roku nikt nawet nie odważył się kandydować przeciwko niemu, żeby nie skompromitować się sromotną porażką. Czekam więc na kolejne inwestycje, rozwój itp. (òóˇ)

To, jakim jest człowiekiem widać w "debacie" w lokalnym radiu.
Radną z mojego okręgu została kobieta, która stara się i dużo robi, również niezwiązana z polityką.

Ciekawie wyglądają też sytuacje w sąsiednich gminach i powiatach. W sąsiadującym miasteczku powiatowym I turę wyborów na burmistrza wygrał (49,7%głosów) zaledwie 27-letni Patryk Jędrowiak, członek ruchu społecznego ,,Bezpartyjni”, dotychczas radny Rady Miejskiej. Niestety czeka go druga tura, w której zmierzy się z dotychczasowym burmistrzem, którego poparło 39,12 wyborców. Tak niewiele brakło do pozytywnego rozstrzygnięcia w I turze... Jest jednak uzasadniona nadzieja na zmiany ( ͡ ͜ʖ ͡)

Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się burmistrz sąsiedniego miasta powiatowego, zdobywając po pierwszej kadencji 78.21% głosów, deklasując pozostałych kandydatów - w tym dawnego burmistrza, który zdobył niecałe 9% głosów. Partyjna kandydatka z PiS zdobyła trochę ponad 12%. Serce się raduje. Obecny burmistrz zrobił w ciągu 4 lat więcej, niż beton przez wcześniejsze 20 lat.

W sąsiedniej gminie natomiast skończył się komunizm - komitet starego komunistycznego TW nie przeszedł, popierany przez niego kandydat odpadł, wójtem został 34-letni człowiek, zdobywając prawie 76% głosów. Dobrze się stało, bo przedstawiciel betonu nie ma o niczym pojęcia, wg niego nic się nie da.

Podsumowując - jestem zadowolony z lokalnych wyborów, mentalność ludzi się zmienia, młodzi dochodzą do głosu, wybierani są ludzie kompetentni a nie partyjne i postkomunistyczne wydmuszki. Dobrze się dzieje w świecie moich lokalnych samorządów. I tylko w moim mieście powiatowym był wybór między dżumą a cholerą ()

#wybory #wyborysamorzadowe2018 #cieszesie #samorzady #dekomunizacja #kepno #wieruszow #mlodziwpolityce #dobrazmiana #partyjniactwoniewyszlo
  • 4
Wójtem mojej gminy został po raz kolejny (na 4. kadencję!) specjalista, człowiek zupełnie niemedialny, ale konkretny, inteligentny i rozważny, do tego umiejący liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) (skończył matematykę na UAM). W sumie w tym roku nikt nawet nie odważył się kandydować przeciwko niemu, żeby nie skompromitować się sromotną porażką. Czekam więc na kolejne inwestycje, rozwój itp. (òóˇ)


@Sebgat: Taki z